אבי מעוז
אבי מעוז Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מפלגת נעם וחבר סיעת הציונות הדתית ח"כ אבי מעוז סיכם מעל בימת הכנסת את כהונתו של הנשיא ראובן ריבלין.

מעוז הזכיר בתחילת דבריו, כי מי שהיה ראש המטה של הנשיא היוצא ריבלין, בבחירות לנשיאות, הוא השר גדעון סער. בנוסף מעוז תיאר כי הנשיא שהחל את דרכו הפוליטית כאיש ימין, סיים כיקיר השמאל הפרוגרסיבי, כלשונו.

"השבוע מסיים ראובן ריבלין את כהונתו כנשיאה של מדינת ישראל, וזה הזמן המתאים לבחון לאור מספר דוגמאות כיצד חה"כ ויו"ר הכנסת לשעבר רובי ריבלין הפך בתור נשיא ליקיר השמאל הפרוגרסיבי", פתח ח"כ מעוז את נאומו.

לדברי מעוז, כהונת ריבלין לא מימשה את דרכי אבותיו: "הנשיא ריבלין הינו דור שמיני בארץ וצאצא של תלמידי הגאון מווילנא, אותם אנשי תורה ואמונה, אשר בעליותיהם ובהתיישבותם בגליל ובירושלים החלו את תהליך שיבת ציון ותחיית עם ישראל בארצו. לצערנו, כהונת הנשיאות של ריבלין לא הייתה מימוש של דרכי אבותיו אלו, ואפילו לא ביטוי נאמן של דרכו של המחנה הלאומי, עליו נמנה ריבלין לאורך השנים".

מכאן עבר ח"כ מעוז לפרט אמירות שונות ודעות בהן החזיק הנשיא היוצא בהיותו כח"כ בעבר, ומולן עמדות הפוכות שקידם ריבלין בהיותו נשיא.

"מי שאמר לפני שנים רבות לאחר ביקור ב'טמפל' רפורמי 'הייתי כל כך מופתע, מדובר בעבודת אלילים, לא ביהדות. עד עכשיו חשבתי שהרפורמים הם זרם ביהדות, אבל אחרי ביקור בשניים מבתי הכנסת שלהם אני משוכנע שמדובר בדת חדשה לגמרי, בלי כל קשר ליהדות', הפך להיות המחבק והמכיר המוביל בלגיטימיות של התנועה הרפורמית, כאילו היא אכן חלק מהיהדות''.

''מי שדיבר רבות על מהותה של ישראל כמדינה יהודית, נשא את נאום ארבעת השבטים וקידם את תכנית 'תקווה ישראלית' יחד עם ארגוני שמאל קיצוניים, שחזונה הוא גיבוש זהות ישראלית משותפת ליהודים וערבים".

ח"כ מעוז המשיך ופרט: "מי שכיו"ר הכנסת דיבר על הצורך לפעול כדי למנוע התבוללות בקרב יהדות התפוצות, הביע תמיכה בנישואי התבוללות כאן בארץ, ואיחל ליהודייה וערבי שהתחתנו 'בריאות ושמחה'.

''מי שהאשים את 'כנופיית שלטון החוק' ב'הפיכה שלטונית המסכנת כיום, לדעתי, את יסודותיה המקודשים ביותר של הדמוקרטיה הישראלית', אמר שהכנסת צריכה להעמיד את בית המשפט העליון במקום, וכן ש"הפנאטיות שבה מתנהל 'שלטון החוק', שבה הוא נלחם בחירוף נפש בכל ניסיון להגדיר (אפילו לא להגביל) את סמכויותיו, את מקורן ואת היקפן, מזכירה חצר חסידית קנאית. חייליה הפוליטיים של 'מפלגת שלטון החוק' מזכירים בהתנהגותם, בתגובותיהם האוטומטיות, חסידים קנאים', הוא אותו אחד שאמר במהלך כהונתו ש'בית המשפט צריך להיות יותר נועז כדי להבטיח שלא נחיה במדינה שאיננה דמוקרטית', והבטיח 'אתייצב בכל הכוח נגד כל חוק לצמצום כוחו של בית המשפט העליון'", דברי מעוז.

לסיום איחל לנשיא הנכנס הרצוג כי יפעל לאחדות בקרב העם היהודי: "אני מאחל לעם היושב בציון ולמדינת ישראל, שהנשיא הנכנס יפעל לאחדות בקרב העם היהודי ולהתחשבות הוגנת במיעוט הערבי ובשאר המיעוטים החיים כאן ושכהונתו תהיה נאמנה יותר למדינת ישראל כמדינה יהודית, ולא לאג'נדה של מדינת כל אזרחיה", סיים.