בכנס בנתניה
בכנס בנתניה צילום: אוצר הארץ

אירוע הכנה לקראת שנת השמיטה נערך בבית הכנסת "דביר קודשו" בנתניה במטרה להביא לידיעת הקהל הרחב את הלכות השמיטה ואת דרכי ההתנהלות האפשריים בשנה זו.

לאירוע הגיעו עשרות משתתפים בהם גם רב העיר נתניה הרב קלמן בר, ראש ישיבת אורות ישראל בבת ים הרב דוד חי הכהן, ראש מכון התורה והארץ הרב יהודה עמיחי, ואליעזר ברט ממכון התורה והארץ.

הרב דוד חי הכהן אמר לבאי הכינוס: "עלינו להוקיר טובה ליהודים הנאחזים בארץ, כמה הם אוהבים את עם ישראל, כמה הם נאחזים בארץ, אנחנו יודעים כמה מסוכנת מכירה של קרקע, של בית בארץ ישראל, יש בה איסור של 'לא תחנם' מפורש. ועלינו להוקיר את התודה לחקלאים הצדיקים שלנו שמתאמצים ומוסרים נפש למען השמיטה בארץ ישראל".

"אנו נמצאים כעת בתקופת בין המיצרים", אמר אליעזר ברט ממכון התורה והארץ, "תקופת הגלות והחורבן. התורה מסבירה לנו כי הסיבה העיקרית לגלות היא אי שמירת שנת השמיטה, 'ואתם, בארץ אויביכם אז תשבת הארץ, והרצת את-שבתותיה' נאמר בפרשת בחוקותי.

''דווקא בתקופה זו עלינו לנסות ולהביא את הגאולה על ידי התחברות למיזם העוזר לשומרי השביעית. אני מזמין את כלל הציבור להצטרף למיזם אוצר הארץ ולחזק את ידי החקלאים גיבורי הכוח''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו