יוסי דגן עם מח"ט השומרון רועי צוויג
יוסי דגן עם מח"ט השומרון רועי צוויג צילום: רועי חדי

יותר מ-3,000 בני אדם השתתפו הלילה (שלישי) בתפילה בקבר יוסף ביוזמת המועצה האזורית שומרון.

המתפללים נכנסו על פי הגבלות הקורונה וגם על פי הלקחים של האסון במירון. מתנדבי מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון פרשו מחסומים מראש, נערכו עם סדרנים מתוגברים.

במהלך האירוע התקבל דיווח על רכב נהוג בידי ערבי משכם שהתנגש בעמדה של חיילי צה''ל, החיילים ירו בו ופצעו אותו קשה. ככל הנראה מדובר בניסיון פיגוע דריסה.

"אנחנו זוכים להגיע פעם בחודש לקבר יוסף, וההתרגשות והשמחה גדולים", אמר במקום יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, "להגיע למקום הקדוש, להתחבר לשורשים העמוקים ביותר שלנו, ובאותה מידה צער גדול על כך שאנחנו נאלצים להיכנס רק בלילה".

"ישיבת עוד יוסף חי עדיין לא חזרה למקום, מדינת ישראל שולטת בכל יהודה ושומרון בצורה מלאה כולל בשכם, לכן אין כמעט פיגועים משני עברי הקו הירוק. אני קורא ודורש מממשלת ישראל להחזיר את ישיבת עוד יוסף חי לקבר יוסף, להחזיר את צה"ל לנוכחות מלאה במקום הקדוש הזה. יש דברים שהם מעל הפוליטיקה", הוסיף דגן.

לדבריו, "קבר יוסף הצדיק שהוא המאחד צריך להיות מעל הכל, יוסף הצדיק ביקש להקבר בארץ ישראך ואחד הסמלים שלו הוא המסירות שלו לארץ, אנחנו מתחזקים דווקא בזמן כזה, שבו המצב הפוליטי רגיש והממשלה מורכבת, אנחנו מגיעים לכאן ליוסף הצדיק, ואוספים כוחות כדי להאבק ביתר שאת על ארץ ישראל.

"אנחנו נאבק בכל כוחנו על תנופת בניה ביהודה ושומרון עם כל המורכבות, ואם צריך נצא למאבקים מול הממשלה, נפעל יחד עם צהל וכלל הגופים הרלווניטים, ליישם את הסכם הפשרה להסדרת אביתר, ההתיישבות החדשה בארץ ישראל, נמשיך לעמוד במשימתנו לבנות את השומרון ולהביא את עם ישראל לאתרי המורשת בשומרון שהם ערש ההיסטוריה של עם ישראל והתרבות האנושית וקבר יוסף בראשם", סיכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו