בנט ולפיד
בנט ולפידPhoto by Gershon Elinson/Flash90

אם עצרת האו"ם תתכנס בספטמבר הקרוב - את ישראל ייצגו בה ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד יחד, כך מדווח העיתון 'ישראל היום'.

נציגי 194 המדינות החברות באו"ם צפויים להחליט בעשרת הימים הקרובים אם לקיים את העצרת הכללית השנתית השנה, לנוכח התפשטותו של נגיף הקורונה.

בשנים כתיקונן, העצרת המסורתית נערכת בסוף ספטמבר. יצוין כי בשנה שעברה העצרת לא התקיימה בגלל הקורונה, וגם השנה עדיין לא ברור אם תתכנס או לא. מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש מעוניין לכנס את ראשי המדינות כפי שהיה נהוג, ואולם רבים מעובדי האו"ם מסרבים לחזור לשגרת העבודה שהיתה נהוגה לפני המגיפה, וסבורים שאין לקיים את העצרת.

על רקע זה, הוחלט כי עד 15 ביולי תתקיים הצבעה בעצרת האו"ם, בשאלה אם לקיים את המפגש. גם אם רוב המדינות יצביעו בעד, הכניסה לבניין האו"ם עדיין תהיה מוגבלת, ככל הנראה להיקף של עד שישה אנשים במשלחת.

בהנחה שתהיה עצרת, כאמור, בנט ולפיד צפויים להיות נציגי ישראל לכינוס, אשר על פי הלוח העברי יחול בעיצומם של החגים. כראש ממשלה, בנט הוא גם זה שיישא את הנאום מטעם ישראל. עוד קודם לעצרת הכללית, בנט צפוי לצאת לביקור ראשון בארה"ב, שם ייפגש עם הנשיא ביידן.

כזכור, בשנים עברו בימת העצרת הכללית שימשה את ראש הממשלה הקודם, בנימין נתניהו, להעברת מסרים בינלאומיים חשובים, ובין היתר נאום הקו האדום, שבו הזהיר את איראן שלא לחצות רף העשרת אורניום שיקרב אותה לפצצה גרעינית.