הח"כית החדשה ריגשה את המליאה

בשעת לילה מאוחרת נאמה ח"כ ענבר בזק, סיפרה על שני ילדיה ועל הטופס הממשלתי שעליו כתוב "בקשה להטבת מס בגין קטין נטול יכולת".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשפ"א

הח"כית החדשה ריגשה את המליאה-ערוץ 7
ענבר בזק
צילום: ערוץ הכנסת

חברת הכנסת ענבר בזק (יש עתיד) נאמה לפנות בוקר (שלישי) במליאת הכנסת, בפעם הראשונה מאז הצהירה אמונים.

''אני רוצה לספר לכם על משהו שמטריד אותי כבר מספר שנים", אמרה בזק. ''בכל פעם שאני נדרשת למלא את הטפסים שלי של מס הכנסה בסוף השנה מתכווצת לי הבטן בגלל טופס אחד קטן תמים שאני נדרשת למלא".

ח"כ בזק סיפרה: ''יש לי שני ילדים בחינוך המיוחד, שניהם סובלים מלקות למידה וכדי לקבל בעבורם את הטבת המס אני נאלצת למלא טופס שהכותרת של הטופס הזה היא 'בקשה להטבת מס בגין קטין נטול יכולת'. עכשיו מה זה בדיוק קטין נטול יכולת?

''הבת שלי רז בת ה-13 היא ילדה מהממת עם כישרון יוצא דופן בשירה, היא מנגנת מדהים והיא מתעמלת ויש לה המון חברים והיא שחיינית מחוננת, אז זה שיש להם דיסלקציה אומר שהיא נטולת יכולת?

''והבן שלי גיל, ילד שהתחיל רק לפני כמה חודשים ללמוד תופים והמורה שלו לתופים אומר שכזה כישרון הוא עדיין לא ראה. ילד שכל מי שרואה אותו מתאהב בו תוך דקה מרוב שהוא מקסים, זה קטין נטול יכולת?''.

בזק ציינה שאולי מדובר על טופס שולי בלי הרבה משמעות אבל בכל זאת הורים מתקשים למלא אותו רק בשל הכותרת על ראש הדף. ''חוויתי את הרגע הזה לפני מספר חודשים כשהלכתי לביטוח לאומי והייתי צריכה למלא את הטופס. יצא לי לדבר עם כמה הורים לילדים מכיתה מיוחדת שאמרו לי 'אנחנו מוותרים על הטבת המס ולא ממלאים את הטופס הזה בגלל שזה משפיל בעינינו לקרוא לילד שלי נטול יכולת'".

חברי הכנסת שהיו במליאה התרגשו מדבריה של ח"כ בזק והודיעו שיתמכו ביוזמה לשינוי הטופס, ''אני מאוד מעריכה את השקט שהיה פה למשך שתי דקות. אני שומעת את הנאומים והיתה לי תחושה שלא מקשיבים אחד לשני. אשמח בימים הקרובים להחתים אתכם על בקשה לשינוי הטופס, זה באמת משהו קטן שלא יעלה הרבה כסף ואשמח לתמיכתם''.