אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: פלאש 90

"המציאות הזו של מלחמה, דחיפות ואלימות בכל ראשון בבוקר כדי לתפוס מקום באוטובוס לצבא - היא הזויה", כותב הכתב הצבאי לשעבר בגלי צה"ל צחי דבוש כתב בחשבון הטויטר שלו.

"מפקדי הצבא שפוקדים על חייליהם להגיע לבסיס, צריכים גם לדאוג להסעות ראויות. העובדה שבצה״ל לוקחים את החיילים כמובנים מאליהם היא הזויה. מגיע לחיילים שידאגו להם לדרך נורמלית להגיע לבסיס כמו שצה״ל מחויב לדאוג לחייל לאוכל ולינה, כך עליו לדאוג שלחיילים שלו יהיה איך לנסוע לבסיס ולחזור הביתה", כותב דבוש.

"אולי בזמן שאלופים מתניידים במסוקים, קצת קשה להם לראות את החיילים למטה הולכים מכות כדי לתפוס מקום באוטובוס. מציע שינסו לנסוע באוטובוס לדרום לפעמים. צה״ל צריך לדאוג לחיילים שלו!".

נציין כי העיתון מעריב דיווח בסוף השבוע על מקרה נוסף שבו חיילים נאלצו להמתין זמן ממושך ובצפיפות קשה בחום כבד של כ-40 מעלות לאוטובוסים של אגד, שיחזירו אותם לחופשת סוף שבוע מבסיס שיזפון.

רק חלק קטן מהחיילים הצליחו להידחס לאחר דחיפות לתוך אוטובוס בקו 392 ונסעו את הדרך הארוכה עד לתחנה המרכזית בבאר שבע, בצפיפות. אבל רוב החיילים נאלצו להמשיך להמתין זמן ממושך בחום הכבד.

תגובת דובר צה"ל כפי שנמסרה לחדשות 12 "מערך ההיסעים של צה"ל מתגבר היסעים עבור החיילים בכל ימי א',ה' ו-ו' במהלך השנה, לרבות בשעות עומס. בנוסף קיימים קווים קבועים רבים בתחבורה הפנים-עירונית, אשר מאפשרים לחיילים הגעה לחניוני צה"ל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו