משטרת ניו יורק
משטרת ניו יורק רויטרס

הדיון הפומבי סביב מדיניות מכירת הנשק בארה"ב התלהט עוד יותר בימים האחרונים, לאחר שמעל ל-150 בני אדם קיפחו את חייהם בסוף השבוע של חגיגות יום העצמאות האמריקאי, ביותר מ-400 תקריות ירי ופשיעה.

הנתונים העגומים פורסמו על ידי עמותת "ארכיון אלימות האקדחים", שם הדגישו כי עדיין לא מדובר בנתונים סופיים ומספר הקורבנות ותקריות הירי עוד עלול לגדול בימים הקרובים.

על פי הדיווח ברשת CNN מספר ההרוגים הגבוה ביותר נרשם בניו יורק, שם נרשמו בין יום שישי ליום שני 26 קורבנות ב-21 תקריות ירי שונות.

רק ביום העצמאות עצמו, 4 ביולי, נרשמו 12 תקריות ירי שכלו מעשי פשיעה שונים, ובהם נרשמו 13 קורבנות.

משטרת ניו יורק עדכנה כי במהלך השנה הנוכחית נרשמה עלייה של 40 אחוזים במספר תקריות הירי ופשיעה לעומת בתקופה המקביל אשתקד. גם בשיקגו נרשמו תקריות ירי רבות, בהם מצאו את מותם בסוף השבוע האחרון 14 בני אדם, בהם לפחות 2 ילדים.

בטקסס התלקח ויכוח בין קבוצת גברים בסמוך לתחנת שטיפת כלי רכב לתקרית ירי במהלכה נפצעו 8 בני אדם, מרביתם עוברי אורח שלא היו קשורים לעימות. גם בוירג'יניה התמודדה המשטרה עם קריאות רבות בעקבות תקריות ירי, בהן נפצעו ילדים מגיל 6 עד 16.

בעקבות הגידול בתקריות הירי ומספר הקורבנות התעורר שוב הדיון סביב מדיניות מכירת כלי הנשק בארה"ב, וארגונים רבים דורשים מהנשיא ביידן להגביל את המכירה החופשית של כלי נשק על מנת למנוע קורבנות רבים נוספים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו