ח"כ יום טוב כלפון (ימינה) מתקשה להבין את התנהלותה של האופוזיציה שהצביעה נגד חוק האזרחות.

"החוק שהיה אמור לעבור הלילה הוא חוק חשוב מאוד לביטחון ישראל ולאזרחי ישראל. הוא עבר בכל שנה על ידי כל ממשלות ישראל ובתמיכת כל מפלגות הבית הציוניות. מה שקרה הבוקר זה תקדים מסוכן ומצער. עצוב שבנימין נתניהו, בצלאל סמוטריץ' וחברי האופוזיציה בחרו להעדיף פוליטיקה קטנה על פני ביטחונה של ישראל", אמר כלפון בראיון באולפן ערוץ 7.

לטענה שהקואליציה לא הצליחה להעביר את החוק מבלי להזדקק לעזרת הליכוד ומפלגת הציונות הדתית ענה כלפון, "לא היינו צריך חילוץ מהאופוזיציה. היה רצוי שהמפלגות הציוניות לפחות יימנעו. מה שקרה הוא שנתניהו, סמוטריץ' ומפלגות שמגדירות את עצמן ציוניות הפילו חוק שהשב"כ ביקש להעביר. חוק שהוא ציוני במהותו שכולו למען ביטחון ישראל".

לגבי הצבעתו של עמיחי שיקלי אמר, "עמיחי היה אמור להצביע בעד למיטב הבנתי והחליט בדקה התשעים לשנות את דעתו ואני מיצר על כך. אני משאיר לראשי המפלגה לקבל החלטות בעניינו".

ח"כ כלפון לא מקבל את הביקורת על פשרת היישוב אביתר. "יש אמירות ויש מעשים. מדברים איתי על הקואליציה ואני לא מסתיר שאלה לא בדיוק השחקנים שרציתי לראות בה. אז נכון, זו לא קואליציה שיש בה את כל מפלגות הימין ויש בה גם מפלגות שמאל. אבל הקואליציה הזו, לראשונה מאז הסכמי אוסלו, מקימה יישוב ביהודה ושומרון. הפעם היחידה שהוקם יישוב היה עמיחי בתמורה לפינוי של כעמונה".

"אביתר פונה על ידי נתניהו פעמיים ובנט מקים אותו. נתניהו הצביע בעד ההתנתקות יחד עם שרון, בממשלה שהיתה כולה ימנית. הממשלה הזו, שרובה לא ימנית, מצליחה להקים יישוב ולא מגרשת יהודים. הציבור מתחיל להבין שיש צעקות של סמוטריץ' וחברי האופוזיציה והמשחקים הציניים שלהם ויש את המעשים. האזרח יסתכל בסוף מה הממשלה עשתה בפועל ולא מה אמרו שהיא תעשה", הוא מוסיף.

כלפון נשאל על אמירתו של הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף נגד עלייה של יהודי תוניסיה ליישוב שאינו דתי. "אני מכבד מאוד את הרב יצחק יוסף, אבל הוא נשאל על ידי יהודי תוניסיה - ואני מאוד קרוב לקהילה הזו - האם לעלות לארץ ואמר להם שאם יעלו למקום לא דתי עדיף שלא יעלו. אני בעצמי בה מקהילה יהודית בצרפת ועזבתי אותה כדי לחיות בארץ ישראל ולא משנה היכן אחיה בארץ ישראל זה תמיד יותר טוב מלחיות בצרפת".

"יהודי תוניסיה חיים יום יום תחת סכנת מוות. יש שם נשיא מאוד לעומתי נגד יהודים. יש שם בעיה של התבוללות. לומר ליהודים בתוניסיה לא לעלות לארץ? בעיני זה הזוי", הוא מסכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו