ב'הדסה' מוקירים את המתנדבים
ב'הדסה' מוקירים את המתנדביםצילום: דוברות

בטקס כבוד שנערך אתמול (שני) לרגל קביעת מזוזה וחנוכת המרכז להפריה חוץ גופית החדש והמורחב במרכז הרפואי הדסה עין כרם, הובעה הוקרה על שיתוף הפעולה ההדוק ורב השנים עם ארגון 'בוני עולם' המביא בשורה לאלפי זוגות חשוכי ילדים.

ישיבת ההוקרה המיוחדת התקיימה בלשכת רב המרכזים הרפואיים הדסה הרב משה קליין. בנוסף השתתפו, מנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין והמשנה למנכ"ל אורן לוי, רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, נציב שירות המדינה פרופ' הרב דניאל הרשקוביץ, מנהל מחלקת ה-ivf פרופ' חנן הולצר ומנהל יחידת ה-ivf פרופ' בנימין ראובינוף לצד מנהלי בוני עולם בראשות הרב אליקים לבנון.

כל אחד בתורו העלה על נס את שיתוף הפעולה ההדוק והיעיל עם בוני עולם כגוף מוביל ומרכזי המהווה גשר בין אלפי זוגות חשוכי ילדים לבין הפתרונות הרפואיים והמקצועיים הניתנים להם בין כותלי 'הדסה' ומצד צוות המומחים שעובד במקום.

כמו כן, התקיים סיור במרכז הפוריות וההפריה החוץ גופית החדש שנחנך זה עתה, עם סיום השיפוצים הנרחבים במקום.

מנכ"ל המרכז הרפואי פרופ' זאב רוטשטיין אמר: "הנכם חלק מהצוות. שיתוף הפעולה פה הוא פורץ דרך. האהבת חינם זו שמובילה אותנו ואתכם, היא זו שצריכה להמשיך להתרחב ולהתפשט לטובת הפעילות המשותפת. שנעשה יחד הרבה למעלה ממה שנראה שאנו מסוגלים כדי שתחבקו עוד מספר ילדים כפול ממה שהשגתם עד כה".

פרופ' חנן הולצר אמר: "אנשי מערכת הבריאות בישראל הם אלו שמציבים את מערכת הבריאות כאן ברמה הזאת. לא רק מצפים לניסים אלא בונים עליהם. לקיים את הציווי של פרו ורבו יכולה להיות מפרכת קשה ומורכבת. מי שהולכים אתנו שנים לטובת הזוגות. הם בוני עולם. שההיכרות שלי היא ארוכת שנים. שיתוף הפעולה עם הארגון עוזר לנו ובעיקר למטופלים. וזאת המטרה המשותפת שעומדת לנגד עינינו". עוד הוסיף פרופ' הולצר "שיתוף פעולה בימי הקורונה עם בוני עולם היה גם הוא מוצלח ביותר".

מנהל בוני עולם בישראל הרב אליקים לבנון הביע שבחים להדסה ואמר כי "האנשים כאן הם אנשים שדואגים לאחדות בימים קשים כאלה, ויחד כולנו יכולים לעבוד למען המשימה החשובה, כשאתם נותנים את המענה המקצועי ואנו דואגים לכך שהזוגות יהיו רגועים מבחינה הלכתית".

רב המרכז הרפואי הרב משה קליין אמר: "הרפואה עם לב מתאפשרת כשהיא באה עם ההלכה. לצידה ולא נגדה. האוזן הקשבת שמצאתי בשותפים המעולים מתבטאת בפעילות המבורכת שאנו עדים לה כתוצאה מהעשיה המשותפת למען הזוגות חשוכי הילדים. הדסה הפכה להיות בית פתוח מקצועי ומבין ולא בכדי. זו היתה השאיפה שלי עם הגעתי הנה. ובס"ד יחד עם הצוות המופלא של הדסה זכינו לשותפות שמביאה חיים. תודה לכל הנוטלים חלק. ואני מאחל לבוני עולם להכפיל את ההצלחה ואת מספר הילדים שהם שותפים בהבאתם".

נציב שירות המדינה פרופ' הרב דניאל הרשקוביץ אמר: "הסמליות של הטקס הזה בימי בין המצרים. קנאת סופרים חיובית. מול השלילית. החיובי. מביאה לידי מעשה טוב. השלילי הוא למנוע ולעצור את האחר. השותפות הזאת בין אנשי רפואה, הלכה ומעשה, זהו בנין שההסתכלות עליו משתיקה את רעשי הרקע הפחות טובים מסביב".

רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ אמר: "המסעות שנמנות בתורה. הן חלק מהמסע ולא רק אמצעי להגעה. בדגל מחנה אפרים מובא בשם סבו. שכל יהודי עובר מ"ב מסעות בצורה כזאת או אחרת. הרבה אנשים מתמודדים עם קושי להביא ילדים. חלק מהם נפגשים בחניות והמסעות הללו בנקודה הזאת. הדסה היא אכסניה מדהימה למוסד שבונה עולמות 'בוני עולם'. שיתוף הפעולה ביניהם היא חלק מהתקומה העתידית של עם ישראל והלוואי ובזכות זה נזכה בימים אלה לגאולה שלימה".