ח"כ אילת שקד
ח"כ אילת שקד צילום: שלו שלום/TPS

שרת הפנים, איילת שקד, יוצאת במתקפה חריפה נגד האופוזיציה שהפילה את חוק האזרחות ולא חוסכת ביקורת גם משותפה למפלגה ח"כ עמיחי שיקלי.

"נושא של חוק איחוד משפחות, זה נושא מאוד מורכב. מי שפגע באינטרסים של המדינה זה בעיקר בצלאל סמוטריץ'. זה חוסר אחריות לאומית. אנחנו היינו צריכים להשיג רוב – אבל צריך להגיד אף פעם מפלגת אופוזיציה לאומית לא התנגדה לחוק הזה, צריכים לעשות הכול כדי להעביר אותו", האשימה שקד.

היא השיבה לטענת הליכוד שהיה דיל מאחורי הקלעים עם המפלגות הערביות. "הסיכום היה על 1,600 פלסטינים, הבדיקה הפרטנית אם הייתה מעלה משהו הייתה בתוך אותם 1,600. אנחנו נשיג רוב ונדאג לזה שהחוק יעבור. סמוטריץ יודע כמה החוק חשוב, לא האמנתי שהוא לא יצביעו איתנו. רק אתמול בצוהריים ראיתי שהם הולכים לבגוד בערכים ולהצביע נגד החוק הזה".

היא התייחסה גם להצבעתו של ח"כ שיקלי. "מרצ ורע"ם עשו צעדים קשים, אבל מי שהפיל את החוק הוא עמיחי שיקלי שהצביע נגד, נגד השב"כ ונגד המדינה היהודית. לא נדבר פה על מה נעשה איתו. היום נציגים רבים באופוזיציה מבינים את הטעות. אני אנסה להביא את החוק להצבעה שוב בשבועות הקרובים, כרגע יש 15 אלף פלסטינים שיכולים לבקש אזרחות".

בליכוד הגיבו לדברי שקד ואמרו: "אנו גאים בכך שבלמנו הלילה את מכירת החיסול של בנט ושקד למנסור עבאס, כולל איזרוח אלפי פלסטינים".

"מי שהפרה את כל הבטחותיה לציבור והקימה ממשלה מסוכנת עם מרצ ורע״מ לא תטיף לנו מוסר. נביא את חוק יסוד ההגירה - החוק היחיד שימנע כניסת מסתננים פלסטינים לישראל - ונראה אם שקד תצביע בעדו", לשון תגובת המפלגה.

ממפלגת הציונות הדתית נמסר: "זה כבר הפך לשיטה. איילת שוב משקרת. איילת מכרה את האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל למנסור עבאס. מנענו אתמול את זכות השיבה הפלסטינית. שותפיה אומרים שהיא מכרה להם אישורי כניסה לאלפי משפחות פלסטיניות תמורת שימור הכסא ושרידותה הפוליטית".

"כפי שאמרנו שוב ושוב זו ממשלה מסוכנת ויש להפילה במהירות האפשרית. לשמחתנו אנחנו כבר רואים בקיעים בקואליציה המוזרה הזאת. הם ימשיכו לעבוד בשביל הכיסא, אנחנו נמשיך לעבוד בשביל עם ישראל", אמרו במפלגה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו