ח"כ ישראל אייכלר
ח"כ ישראל אייכלר צילום: חזקי ברוך

באישון לילה, במהלך דיוני הכנסת על חוק האזרחות, תהה ח"כ ישראל אייכלר בפני חברי רע"מ מדוע כל אדם בעולם מתחתן עם ישראלית והופך לאזרח ורק פלסטיני לא יכול.

"מדינת ישראל קוראת לעצמה מדינה דמוקרטית. אני רוצה לשאול, בעיקר את חברי הכנסת של רע"מ: איך אתם תומכים בחוק שכל אדם מכל העולם כאשר הוא מתחתן עם ישראלית, יכול להפוך לאזרח. ואילו אם הוא פלסטיני, הוא לא יכול?

"אם יש לו בעיה ביטחונית, זה משהו אחר. בשביל זה יש אנשי ביטחון שיטפלו בו. החוק לא מדבר על מקרה כזה. אלא שכל פלסטיני לא יוכל לקבל את מה שמקבל גוי אחר מכל העולם. לדבר הזה מסכימה רע"מ?

בהמשך תקף את התייחסותה של הממשלה למגזר החרדי. "זאת אינה ממשלה דמוקרטית, וגם לא יהודית. שר האוצר אומר שהחרדים והערבים זה ילודה ובטלה, שהם לא תורמים למשק. תארו לכם ששר אוצר בכל מדינה אחרת היה אומר דבר כזה.

"אני שואל את ראש הממשלה בנט: איך אתה יכול להיות ראש ממשלה של שר אוצר אנטישמי וגזען שמדבר ככה על חרדים ועל ערבים? של שר אוצר שמכריז שאימהות חרדיות לא יקבלו סבסוד במעונות יום רק כי הן אימהות חרדיות? איך אתם יכולים לקרוא למדינה – מדינה יהודית ודמוקרטית בזמן שאתם מדברים נגד היהודים ונגד הדמוקרטיה שאמורה לאפשר שוויון בין ערבי לכל אזרח אחר?

"בממשלה הרעה הזו יש גם כנראה אנשים טובים. אני לא רוצה להכליל. אבל הם שותפים לכל מעשי העוול, לכל כך הרבה רוע, להכרזה על חילולי שבת בדווקא, להפצת כל תועבות העמים בצורה הכי גרועה. הם שותפים למלחמה נגד ילדים קטנים ואימהות עובדות. לרוע צרוף ולגזענות. ממשלה כזו לא יכולה להצליח. אם יש לכם חברים שם – תייעצו להם לפרק את הממשלה הרעה הזו.

"יש פה הרבה זדון, יש פה תרכובת של רוע. הממשלה הזו חייבת להתפרק, לחזור בתשובה ולבטל את הגזרות. מנסור עבאס הבטיח שהוא לא ייתן לליברמן לפגוע בקצבאות הילדים. אני מקווה שהוא יעשה את זה, אבל איזו בושה זו למדינת ישראל, מדינת היהודים, שצריכה שמנסור עבאס יגן על ילדיה היהודים מפני שליטים יהודים. זו ממשלה של חילול השם, גזענות ואנטישמיות גם יחד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו