ח"כ הלוי קוזז - והגיע להצבעה ערוץ הכנסת

חבר הכנסת מאיר יצחק הלוי הגיע לפני שעה קלה להצבעה במליאת הכנסת, חרף העובדה שקוזז על ידי האופוזיציה.

הגעתו הפתיעה את מזכירת הכנסת, שהיתה בטוחה שאינו נוכח באולם המליאה עקב הקיזוז, אך הופתעה שהגיב וביקש למסור את הצבעתו.

בקואליציה טענו שח"כ יואב בן צור מש"ס שהתקזז עם ח"כ הלוי נכח בכנסת והיה קיים חשש אמיתי שיגיע ברגע האחרון למליאה ויצביע ועל כן הזעיקו את הלוי חזרה לכנסת, שעתיים אחרי שסיים את הלויית אחותו שנפטרה.

בליכוד טענו בתגובה כי "סוכם שהקיזוז יהיה מול חבר כנסת מהאופוזיציה, כפי שיודיע לפני כל הצבעה מרכז האופוזיציה, ח"כ יריב לוין, לח"כ שרן השכל. לפני ההצבעה הזו הודיע לוין שהקיזוז יהיה מול ח"כ גילה גמליאל, ובשאר ההצבעות הקיזוז יהיה מול ח"כ יואב בן צור".

במפלגת תקווה חדשה הסבירו מדוע הזעיקו את ח"כ מאיר יצחק הלוי היושב שבעה על אחותו כדי להצביע במליאה.

"ח״כ יואב בנצור קוזז מול ח״כ יצחק הלוי עד סוף השבעה על אחותו שנפטרה היום. הדבר סוכם בין-היתר בהלווית אחותו של יצחק הלוי, בין בנצור לשר סער (בנצור הוא קרוב משפחתו של מאיר יצחק הלוי, ח"ב)".

"משום מה בנצור הגיע להצביע, ואז טען הליכוד כי יש 'לנייד' הקיזוז לגילה גמליאל. קיזוז הוא לעולם שמי ואף פעם לא מתנייד. מצער שגם במצב כזה האופוזיציה בחרה לשבור את מילתה ולהתנהג בחוסר אנושיות", נמסר מטעם תקווה חדשה.

האופוזיציה זועמת אחרי ההצבעה
צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

לשכת ח״כ יואב בן צור מש"ס הגיבה וטענה, "בתיאום עם מרכז האופוזיציה סוכם כי תתקיים התקזזות בהצבעות היום עם ח״כ מאיר יצחק הלוי בשל האבל על פטירת אחותו היום. ההתקזזות בחוק יסוד: הכנסת סוכמה שתהיה מול ח״כ גילה גמליאל ובשאר החוקים מול ח״כ בן צור".

"למרות הסיכום, גדעון סער וחבריו לקואליציה ביזו את כבודו ואמונתו של ח״כ הלוי והביאו אותו להצבעות תוך הפרת קיזוז ורמיה וחוסר התחשבות עם אבלו הכבד. אבדה הבושה", אמרו בלשכת ח"כ בן צור.

ח"כ יריב לוין, יו"ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה אמר בתגובה, "זהו שפל שלא היה כדוגמתו. שימוש הכי ציני שיכול להיות באבל של אדם כדי לנסות לגנוב הצבעה".

"למרות כל התרגילים המבישים האלה, האופוזיציה תמשיך לפעול בנחישות כדי להפיל את הממשלה, וכמה שיותר מהר", דברי לוין.

ח"כ מיקי זוהר הוסיף, "‏הליכוד נתן לח״כ מאיר יצחק הלוי קיזוז לאור האבל בו הוא שרוי. הפלא ופלא, גדעון סער מנחה אותו להגיע בכל זאת להצבעות. הרמייה והשקרים ממשיכים. איזה בזיון", דברי זוהר.

בצהריים התעוררה סערה לאחר שהתברר שאחותו הגדולה של ח״כ מאיר יצחק הלוי הלכה לעולמה, אך סיעות האופוזיציה הודיעו כי יסרבו להעניק לו קיזוז שיאפשר לו לשבת שבעה ובליכוד גם הודיעו שלא יסכימו להתקזז עם הלוי כדי שיוכל לצאת להלווית אחותו.

בעקבות ביקורת חריפה במערכת הפוליטית כולל משורות האופוזיציה, הודיעו בליכוד כי ייענו בחיוב ויתקזזו עם ח״כ מאיר יצחק הלוי לזמן הלוויה והשבעה על אחותו ללא תנאים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו