עמיחי שיקלי
עמיחי שיקלי צילום: Olivier Fitousi/Flash90

לאחר ההצבעה נגד חוק האזרחות, חבר הכנסת עמיחי שיקלי שוב מוצא עצמו במרכזה של סערה. נדמה שמאז קפץ לחיים הפוליטיים, עוצמת הסערות שאליהן הוא קופץ הולכת ומתחזקת.

בראיון למוריה קור בעיתון 'ישראל היום' שיפורסם במלואו ביום שישי מספר שיקלי על ההחלטה להצביע נגד חוק האזרחות. "עד הרגע האחרון התלבטתי אם להימנע או להתנגד, האופציה הקלה מבחינתי היתה לא להיכנס למליאה. אופציה פחות קלה היתה להיכנס ולהימנע, אופציה קשה פי עשרה היא להתנגד".

לגבי הטענה ששיקלי אמר כי הוא יתמוך בחוק האזרחות השיב חבר הכנסת, "הודעתי שאני אתמוך בחוק כפי שהיה במתכונתו המקורית, אך כפי שהוא הובא בפנינו לבסוף הוא מסולף. לא סתם העבירו אותו באישון ליל בלי שניתנה גרסה סופית וברורה. לבסוף, האמירה שכרכה את ההצבעה על החוק בהבעת אמון בממשלה הכריעה את הכף".

לשאלה מה הוא יגידו מצביעי ימינה שהם בעד חוק האזרחות והם ראו אותו מצביע נגד ענה שיקלי, "אני אגיד להם שהחלטתי לספוג את האש בקרב, כדי לנצח במערכה. שהיעד החשוב יותר כרגע הוא לשנות את הרכב הממשלה. אין לבנט כל השפעה, לפיד מנהל לבד את כל נושא החוץ. הממשלה הזאת חסרת עוגן וחזון, אי אפשר לנהל מדינה שנשענת על 'טוב משותף'".

הוא אינה חושש שיכריזו עליו כ'פורש'. "אולי אקים תנועה שתמלא את הוואקום שנוצר במחנה הלאומי, תנועה ליברלית שתביא לתוכה אנשים עם עוגן אידיאולוגי ואינטלקטואלי שלא נישא ברוח. תנועה כזאת ביום מן הימים תוכל להציע את עצמה גם כרשימה פוליטית. בנוסף, ניתן יהיה להתפטר בסמוך להכרזה על פורש ולהתמודד לפריימריז בליכוד או במפלגה אחרת אם תהיה מפלגה עם פריימריז. מעבר לכך, יכול להיות גם שלא יעלה בידי, ושאכשל, וגם זה בסדר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו