הנשיא ריבלין בתחפושת
הנשיא ריבלין בתחפושת צילום: דוברות השב"כ

נשיא המדינה היוצא ראובן ריבלין יסיים את תפקידו באופן רשמי היום (רביעי) ויהפוך לאזרח מן המניין, אולם בשנים האחרונות הוא נאלץ להסתובב עם מאבטחים ופמלייה כמעט לכל מקום ולא היה יכול להסתובב בחופשיות בין האזרחים.

שירות הביטחון הכללי התיר לפרסום תמונה אחת שבה מתברר כי ריבלין המשיך להסתובב בחופשיות בין האזרחים כשהוא מחופש.

שינוי חזותו החיצונית הכה מוכרת של הנשיא העשירי, איפשר לו לסייר ברחבי הארץ מבלי שיזוהה על ידי הציבור ויוכל לשמור על אנונימיות מוחלטת.

נשיא המדינה ה-11, יצחק הרצוג, יושבע היום (רביעי) לתפקידו, ויקבל את השרביט מנשיא המדינה היוצא ראובן ריבלין, שהיום יהיה יומו האחרון בתפקיד אחרי שבע שנים.

אירועי חילופי הנשיאים יחלו ב-15:45, בטקס ראשון מסוגו בבניין הסוכנות היהודית בירושלים, שם הרצוג יסיים את תפקידו הקודם כיו"ר הסוכנות.

הרצוג ורעייתו ייפרדו מאנשי הסוכנות ואז ייכנסו אל רכב השרד שיעשה את דרכו בליווי אופנועי משטרה ופרשים אל הכנסת, שם יחל משמר הכבוד המסורתי שלאחריו יתקיים טקס ההשבעה במליאה. עם הגעתו לכנסת הוא יתקבל על ידי מאה ילדים ובני נוער, עולות ועולים חדשים, וילדים מהפרויקט להעצמת ילדים של הסוכנות.

בשעה 17:00 יזמין יו"ר הכנסת, מיקי לוי, את הרצוג להניח את ידו על התנ"ך ולהצהיר אמונים. בתום ההצהרה, לצלילי שופרות הרבנים הצבאיים, יקרא יו"ר הכנסת: "יחי נשיא מדינת ישראל", וחברי הכנסת והקהל הרב ביציעים ישיבו: "יחי, יחי, יחי".