מליאת הכנסת
מליאת הכנסת צילום: דוברות הכנסת - דני שם טוב

אחרי שתי מפלות לקואליציה בכנסת, הלילה היא הצליחה לאשר את 'חוק פיצול הליכוד' הקובעת כי ארבעה חברי כנסת יוכלו להתפצל מסיעת האם שלהם - גם אם הם לא מהווים שליש ממנה.

גם בהצבעה זו התעוררו בעיות בין המפלגות. ח"כ אלי אבידר ניסה לשכנע את הקואליציה למשוך את הצעת חוק וטען שיתנגד לו, אך לאחר לחצים נעדר מההצבעה. גם ח"כ עמיחי שיקלי לא השתתף בהצבעה במליאה והצעת החוק אושרה ברוב של 60 תומכים מול 54 מתנגדים.

מי שלא נטלו חלק בהצבעה היו חברי הרשימה המשותפת. באופוזיציה טענו כי חברי הכנסת מהמפלגה הערבית נותרו מחוץ לאולם לאור הסכמות עליהן הגיעו עם הקואליציה, שהכחישה זאת.

מליאת הכנסת אישרה גם שתי תיקונים לחוק יסוד: הכנסת. האחד מאפשר לדחות בחצי שנה את מועד העברת התקציב והוא יהיה בתוקף אך ורק לממשלה הנוכחית. השני מרחיב את החוק הנורבגי באופן משמעותי.

הלילה נאלצה הקואליציה למשוך תיקון להצעת חוק הביטחון, לאחר שהבינה שלא תשיג לו רוב.

שר הביטחון בני גנץ האשים את האופוזיציה בפגיעה בביטחון ישראל. "נאלצתי למשוך הלילה חוק חשוב מאוד שמטרתו מניעת השתמטות מצה"ל של נשים שנתנו הצהרת שווא על דתיותן. המשמעות היא שהוועדה שיכלה לבטל פטורים כאלו תפורק, ואנחנו במערכת הביטחון ניוותר בלי הכלים להתמודד עם התופעה".

"צר לי מאוד שמפלגת הליכוד ומפלגות ציוניות נוספות מביאות לפגיעה בביטחון ולעידוד השתמטות. כשר הביטחון אכנס את הצוותים המקצועיים, ונבחן כיצד לפעול בנושא כבר בימים הקרובים", דברי גנץ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו