גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: שחר עזרן

שגריר ישראל בארצות הברית ובאו"ם, גלעד ארדן נאם לפנות בוקר (רביעי) בעצרת הכללית בדיון שנערך לקראת ההצבעה והאימוץ של האסטרטגיה של האו"ם ללוחמה בטרור.

"עבור ישראל לוחמה בטרור היא לא נושא תיאורטי. במהלך השבועות שבהם דנו כאן על ההחלטה, אזרחי ישראל בירושלים, תל אביב ואשקלון ישבו במקלטים תחת התקפות הטרור של חמאס", אמר ארדן.

לאחר מאמצים רבים של המשלחת לאו"ם בהובלת השגריר שפעל בנושא מול שגרירי המדינות הרלוונטיות, נכללו בהחלטה הקובעת את האסטרטגיה של האו"ם למאבק בטרור מספר סעיפים חשובים המהווים הישג משמעותי עבור ישראל.

חודש בלבד לאחר מבצע "שומר החומות", ולבקשת ישראל, מגנה האו"ם שימוש של ארגוני טרור באזרחים כמגן אנושי, שיטת הפעולה של חמאס וחיזבאללה. כמו כן, בהחלטתו מגנה האו"ם לראשונה טרור על רקע אנטישמי ומכיר בקיומו.

החלטת האו"ם גם מגנה את השימוש באינטרנט ככלי לעידוד וגיוס פעילי טרור וקוראת לחברות האינטרנט לקחת אחריות, מאבק שמוביל השגריר ארדן עוד מימיו כשר לביטחון הפנים.

השגריר ארדן אמר, "אני מברך על ההחלטה, המגנה את השימוש באזרחים כמגן אנושי למחבלים בזויים ותשתיות הטרור שלהם ואני שמח שהמאמץ הדיפלומטי שהובלנו- נשא פרי. אסור לאפשר למחבלים להשתמש בבתי ספר, בתים ובתי חולים וחייב להיות ברור שהם אלה שנושאים באחריות לתוצאות. ארגוני הטרור האלה מציבים אתגר גדול למדינות המצייתות לדין הבינ״ל ומנסות להגן על אזרחיהן. העמדה החד משמעית שננקטה היום על ידי הקהילה הבינלאומית מדגישה את האתגרים של לוחמה א-סימטרית בה מדינות דמוקרטיות מתמודדות מול ארגוני טרור"

"ההכרה של האו״ם בפעולות טרור נגד קהילות דתיות ואתניות, הכוללת גינוי מפורש לאנטישמיות חשובה מאין כמותה. כולנו היינו עדים להתקפות אנטישמיות בזויות נגד קהילות יהודיות ברחבי העולם, כולל כאן בניו יורק ועלינו לנקוט ביד קשה כנגד כל פעולה כזו וראשית להראות לרשויות שהאו״ם מצפה מהן לפעול. "טרור הוא טרור הוא טרור, ואף פעם אין להסבירו, להצדיקו או לתרץ אותו. על האו"ם לאמץ מדיניות של אפס סובלנות לטרור ואפס תירוצים והסברים לטרור. רק בדרך זו נוכל להיאבק בו יחד", סיכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו