ראובן ריבלין
ראובן ריבלין צילום: מארק ניימן, לע"מ

לקראת השבעת נשיא המדינה הנכנס יצחק הרצוג, נפרד עורך 'המבשר' בנימין ליפקין מנשיא המדינה היוצא ראובן ריבלין במתקפה חריפה וטוען כי היה הנשיא הדעתן ביותר שהיה במשכן הנשיאות מאז ומעולם, כזה שהפנה עורף כלפי הציבור והמחנה שממנו בא.

"שבע שנים לאחר שנכנס לתפקידו בקול רעש גדול, לאחר שורה של מוקשים מיותרים, עימותים מילוליים, התערבויות גסות, הכללות דוחות ומהומות על לא מאומה – ייפרד עם ישראל מהנשיא ראובן (רובי) ריבלין שיפרוש סוף סוף לביתו", הוא כותב במאמרו.

"זר כי היה נשאל לפני שבע שנים האם יתכן שקדנציה של נשיא אחד יכולה לחולל כל כך הרבה מתחים וכעסים, יריבויות ומרירויות, היה משיב בשלילה נחרצת.

"היה זה הנשיא הראשון חיים ויצמן שלפי האגדה אי פעם נפלה מידיו המטפחת ואחד מסדרני הכנסת חש להרימה. או אז התנער ויצמן ואמר: הנח למטפחת, זהו המקום היחיד שלו מרשה לי בן גוריון לתחוב את אפי.

לדברי ליפקין, "מים רבים זרמו מאז בירקון ובירדן. נשיאים נבחרו והודחו אך מעולם לא היה לה לישראל נשיא כה דעתני, כה לעומתי, כה אגוצנטרי וכה שנוי במחלוקת, שכל צעד גמלוני שלו היה מחושב היטב כמי שמבקש לבטא אך ורק את דעתה הקולנית של התקשורת השמאל רדיקלית תוך הפניית עורף כלפי הציבור והמחנה שממנו בא.

"המעבר הזה, מהניציות האידיאולוגית אל השמאלנות הדווקנית המשמשת כפה לבודדים בעם, לא יישכח לעד.