סטריטבול ירושלים חוזר ובגדול

בפעם ה-24, תקיים עיריית ירושלים את טורניר כדורסל הרחוב הגדול והוותיק בישראל שיתקיים ברחבת כיכר ספרא שבבירה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תשפ"א

סטריטבול ירושלים חוזר ובגדול-ערוץ 7
סטריטבול ירושלים
צילום: באדיבות עיריית ירושלים

נפתחה ההרשמה לטורניר כדורסל הרחוב הגדול והוותיק בישראל - סטריטבול ירושלים. בפעם ה-24 תקיים עיריית ירושלים את טורניר כדורסל הרחוב הגדול והוותיק בישראל, שיתקיים בין התאריכים י"ח - י"ט באב תשפ"א, 27 עד 28 ביולי , ברחבת כיכר ספרא שבבירה.

אל הטורניר בו ישחקו 3 על 3, צפויים להגיע למעלה מ-1,000 כדורסלנים וכדורסלניות, שיתחרו ב-10 קטגוריות גיל שונות על פני יומיים בלבד.

במסגרת הטורניר המסורתי, תהפוך כיכר ספרא למגרש כדורסל ענק עם 14 מגרשים ובהם מגרש מרכזי אחד גדול, חדיש ומפואר, כאשר במקביל למשחקי הסטריטבול ,ייערכו במגרש המרכזי תחרויות כדורסל אטרקטיביות לכל המשפחה ובניהן תחרויות קליעה ייחודיות שיהיו פתוחות גם לקהל הרחב, תחרויות שלשות, הטבעות ועוד. המנצחים בתחרויות אלו יזכו בפרסים יקרי ערך.

האירוע המרכזי של סטריטבול ירושלים השנה יוקדש לזכרו של אמנון שנק ז"ל, המייסד והמנהל המיתולוגי של סטריטבול ירושלים למעלה מ-20 שנה, שנפטר לפני כשנתיים. במסגרת האירוע יתקיים במגרש המרכזי משחק ראווה לזכרו של שנק, בהשתתפות כוכבי עבר והווה של הכדורסל הישראלי.

עוד לפני המשחק ייערך טקס מיוחד במעמד ראש העיר ירושלים, משה ליאון, לזכרם של שנק ושל סמל אופיר קיט ז"ל, שהיה מדמויות הבולטות באירועי הסטריטבול הראשונים בירושלים ונהרג בפעילות צבאית בעזה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, אמר כי "סטריטבול ירושלים הוא אחד הטורנירים הגדולים והוותיקים בישראל, שהפך לשם דבר בקרב חובבי הכדורסל המקצוענים והחובבנים כבר למעלה משני עשורים. אנו ממשיכים בכל שנה לפתח ולהעצים את האירוע ולבסס את מעמדו כמרתון כדורסל הרחוב המוביל בארץ. צפויה לכולנו חגיגת כדורסל אמתית ובעיקר חווית ספורט מיוחדת לכל המשפחה – ואני מזמין את כולם לבוא ולקחת בו חלק".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il