טלוויזיה (אילוסטרציה)
טלוויזיה (אילוסטרציה)צילום: iStock

רגע לפני אירוע השיא של הכדורגל העולמי. אחרי העפלתה אמש של נבחרת איטליה לגמר היורו אחרי ניצחון דרמטי על ספרד בתום דו-קרב פנדלים, משחק שהביא לאחוזי רייטינג גבוהים, בית המשפט המחוזי נעתר לבקשת ארגון זיר"ה ומחזיקת זכויות השידור של הטורניר היוקרתי, חברת צ'רלטון.

לבקשת הארגון ששמו מורכב מראשי תיבות של 'זכויות יוצרים ברשת האינטרנט', אשר הינו בבעלות גופי שידור ומפיקים ישראליים והוקם במטרה להיאבק בהפרות זכויות היוצרים ברשת האינטרנט במטרה להבטיח המשך קיום ופריחה של ענפי היצירה בישראל, עם דגש על תכנים אודיו-ויזואליים, הורה בית המשפט המחוזי לחסום את הגישה לאתר הלא חוקי, "נבדל".

בית המשפט הורה לספקיות האינטרנט לחסום גישה של משתמשים לאתר "נבדל", אתר המאפשר צפייה במשחקי ספורט ממקורות לא חוקיים.

בעקבות כך, האתר נחסם לצפייה בישראל דווקא כאמור בתקופת שיא של ענף הספורט, בה משוחקים טורניר היורו 2020 ומשחקי אליפות קופה אמריקה ורגע לפני קיום המשחקים האולימפיים בטוקיו שביפן.

מארגון זיר"ה נמסר: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט על קבלת ההחלטה המוצדקת להורות על חסימת הגישה לאתר הפיראטי. זהו הישג נוסף של זיר"ה במאבק מול התוכן הפיראטי והלא חוקי, על מנת לשמור על היוצרים וזכויות היוצרים של גופי השידור. זיר"ה מחויבת להמשיך את המאבק כנגד הפיראטיות ברשת האינטרנט וקוראת לכלל גופי השידור להצטרף למאבק למען עתיד היצירה הישראלית".

עו"ד ערן פרזנטי ממשרד פירון המייצג את זיר"ה: "התיקון לחוק זכות יוצרים בשנת 2020, העניק סמכות לבית המשפט המחוזי להוציא צווים לספקיות האינטרנט לבקשת בעלי הזכויות, לחסום גישה של גולשים לאתרים מפרי זכויות יוצרים. מאז כניסת התיקון לתוקף פעל ארגון זיר"ה בהצלחה להוצאת עשרות צווי חסימה כנגד אתרים מפרים כגון אתר נבדל".