חבר הכנסת אבי מעוז ממפלגת הציונות הדתית מסכם בחריפות את תקופת כהונתו של הנשיא היוצא, ראובן ריבלין, ומגדיר אותה ככהונה חמורה מאוד שפגעה קשות בתודעה הישראלית.

בהקשר זה מזכיר חבר הכנסת מעוז שתיים מהתבטאויותיו של ריבלין. האחת היא 'בני עמי בחרו בטרור', אמירה בעלת משמעויות חמורות המכתימות את העם היהודי כולו, ואת משמעות נאום השבטים בו למעשה השווה ריבלין בין הנרטיב הערבי לזה של שלושת השבטים הישראליים. "חזרנו למדינתנו אחרי אלפיים שנות גלות כדי להקים כאן מדינת לאום של העם היהודי", מזכיר מעוז.

לעומת ריבלין בנשיא הנכנס, יצחק הרצוג, תולה חבר הכנסת מעוז תקוות גדולות בהיותו בן לנשיא חיים הרצוג ונכד לרב הראשי הרב הרצוג. "אני מכיר אותו אישית ואני חושב שהנשיא יצק הרצוג יילך בדרכי אבותיו שהם דרכי אבותינו, אבות האומה", אומר מעוז ומציין כי הקריא בכנסת מכתב שכתב הר הרצוג לבן גוריון ובו הוא מגדיר את מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי.

מעוז מבקר בדבריו את החלטת שר האוצר, אביגדור ליברמן למנוע סיבסוד מעונות מאברכים, ומבטיח מאבק פוליטי נגד המהלך, מאבק שיבוא לידי ביטוי עיקרי בעת ההצבעה על תקציב המדינה שיכלול מטבע הדברים גם את הסעיפים הללו. "זה המשך המגמה של הכבדת העול על המגזר החרדי ועל אלה במגזר שלנו הדומים למגזר החרדי, כלומר בני הישיבות".

עוד מתייחס מעוז להצבעה נגד הממשלה בחוק האזרחות ומבהיר כי הצבעה זו הייתה למעשה הצבעת אי אמון בממשלה. לדבריו הוא חש שלם עם ההצבעה שלו ושל מפלגתו. "צריך להפיל את הממשלה הרעה הזו כמה שיותר מהר. הנזק בכל דקה שהממשלה הזו ממשיכה להתקיים גבוה יותר מהנזק של מצב בו כרגע לא עבר חוק האזרחות".

האם המשמעות היא בחירות חמישיות? מעוז כלל לא בטוח ומזכיר כי אמנם נפילת הממשלה יכולה להביא למערכת בחירות נוספת, אך בהצבעה על חוק האזרחות הציעה מפלגתו את אריה דרעי כראש ממשלה שיכול היה להרים ממשלה חלופית. "קיבלנו רק 59 קולות. אם היינו מקבלים 61 אריה דרעי היה הופך לראש ממשלה בו בלילה", הוא אומר ומציין כי שיקולים שונים הביאו להצבתו של דרעי, ולא של נתניהו, כמועמד לראשות הממשלה הבאה.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7