אריה דרעי
אריה דרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מפלגת ש"ס תעתור לבג"ץ בעקבות החלטת שר האוצר אביגדור ליברמן לשלול סבסוד של מעונות יום לאברכים בציבור החרדי ובציונות הדתית.

בש"ס יטענו כי שינוי הקריטריונים להנחה במעונות היום כפי שמבקש ליברמן, מנוגד לחוק ומבקש להפלות באופן ספציפי משפחות של אברכים.

הגזירה החדשה תשלול את הסבסוד מ-18,000 משפחות שבהן 21,000 ילדים בגילאים הרלוונטיים, בעלות של 400 מיליון ש״ח בשנה, כבר החל מה-1 בספטמבר 2021.

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי תקף את ליברמן ואמר: "ההחלטה הראשונה של שר האוצר היינה פגיעה בחרדים, ליברמן בצעד דורסני ומורשע החליט לפגוע במשפחות ברוכות ילדים רק בשל היותם חרדים. בנט וסער שהבטיחו 'לדאוג לחרדים' הקימו ממשלת שנאה שחרטה על דגלה את הפגיעה בעולם התורה".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב: ''תורת ישראל היא זכות קיומנו כאן. הרעבת ילדי האברכים זו בושה ועוד אות קלון לממשלה הרעה הזאת. תתביישו לכם''.

    כאמור, שר האוצר אביגדור ליברמן החליט היום (רביעי) שהחל משנת הלימודים הקרובה תשפ"ב - הורים שאינם עובדים לא יהיו זכאים יותר לסבסוד מעונות יום מפוקחים לגילים 3-0.

    לפי השינוי שעליו החליט ליברמן, רק הורה לומד שמוכוון לשוק התעסוקה יוכל לקבל סבסוד למעונות יום - תנאי המחריג את אברכי הישיבות שעד עתה נהנו מהסבסוד של המדינה.

    תנאי נוסף נוסף לקבלת הסבסוד הוא ששני בני הזוג מחויבים לעבוד בחצי משרה של 24 שעות שבועיות לפחות. עד עכשיו רק האם הייתה מחויבת לעבוד בחצי משרה והאב היה יכול רק ללמוד.

    שר האוצר ליברמן אמר: "ההחלטה שאני מביא היום היא צעד חשוב מאוד שמשנה את סדרי העדיפויות במדינה, ושמה בראש את אלו שעובדים ומשלמים מיסים. המנגנון הנוכחי פוגע בהורים עובדים ומתעדף את אלו שאינם - ולכן השינוי מתבקש. אמשיך להוביל מהלכים שיבטלו תמריצים שליליים להשתלבות בשוק העבודה".

    מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו