שחקני אנגליה חוגגים היסטוריה
שחקני אנגליה חוגגים היסטוריהצילום: רויטרס

ניצחון אחד, זה כל מה שהפריד הערב (רביעי) בין נבחרת אנגליה להשתתפות ראשונה בתולדותיה בגמר היורו, והערב זה סוף סוף קרה.

האנגלים שרשמו יותר הופעות ביורו מאשר כל נבחרת אחרת, מעולם לא הגיעו למעמד הגמר של הטורניר היוקרתי והערב עשו זאת בזכות מהפך דרמטי וגדול על נבחרת דנמרק, בהארכה.

האנגלים שניצחו את היריבה הערב דנמרק רק פעם אחת בששת המפגשים האחרונים ביניהן, אי שם בשלב הבתים של מונדיאל 2002, הראו גם הערב שזו לא אותה נבחרת אנגליה הלוזרית הנצחית שהתרגלנו לראות אלא כזו שלא מאבדת תקווה אף פעם, כשהצליחו לחזור מפיגור לניצחון דרמטי, בהארכה ואחרי החמצת פנדל.

כבר בדקה ה-26 עשתה אנגליה היסטוריה כששוערה ג'ורדן פיקפורד שבר את שיאו של גורדון בנקס מ-1966 עם רצף של 721 דקות ללא ספיגה בשער הנבחרת הלאומית. לא עברו 4 דקות ופיקפורד ספג את השער הראשון בטורניר הנוכחי מבעיטה חופשית שהעלתה דווקא את דנמרק ליתרון.

היה זה השער הראשון שספגה אנגליה בטורניר הנוכחי וגול חובה ראשון מאז חודש מרץ ולאחר 692 דקות, מרחק 12 דקות בלבד משבירת שיא היסטורי נוסף.

כעבור 9 דקות בלבד רשמה אנגליה שיא נוסף כשהצליחה להשוות את התוצאה משער עצמי 11 בטורניר הנוכחי. יותר מכל כמות השערים העצמיים שנכבשו אי פעם בכל טורנירי היורו יחד.

אחרי שלא הצליחו השתיים להכריע את התוצאה, הלכו גם הן להארכה, בדומה לאיטליה וספרד שעשו זאת במשחק חצי הגמר אמש, דבר שקרה לאחרונה רק ביורו 2000 ובסך הכל משחק שביעי בשלבי הנוק-אאוט שנכנס להארכה.

בהארכה, אנגליה של הטורניר הנוכחי הראתה ממה היא עשויה ושהפעם אולי באמת זה יכול להיגמר אחרת עבורה, כשהצליחה לקבוע מהפך בדקה ה-104 אחרי החלטה מפוקפקת של מערכת ה-VAR שפסקה לטובתם בעיטת עונשין מ-11 מטרים.

הארי קיין הספיק עוד להחמיץ את הבעיטה, אך עט על הכדור החוזר, בעט אותו פנימה ושלח את אנגליה לראשונה בתולדותיה לגמר היורו שם תפגוש את נבחרת איטליה לגמר שכזה עוד לא היה מעולם.