ההורים ידרשו: עונש מרבי לכרמל מעודה

בית המשפט ימסור היום את גזר הדין של מי שכונתה 'הגננת המתעללת' ועל פי הערכות היא תישלח למאסר בפועל של 12 שנים לפחות.

ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תשפ"א

ההורים ידרשו: עונש מרבי לכרמל מעודה-ערוץ 7
הגננת כרמל מעודה בדיון בבית המשפט העליון השבוע
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

בית המשפט המחוזי בלוד יגזור היום (חמישי) את עונשה של כרמל מעודה, הגננת שהורשעה בהתעללות בפעוטות במעון "בייבי לאב" בראש העין.

בעיתון 'ישראל היום' דווח כי בית המשפט צפוי לשלוח אותה לשנים רבות מאחורי סורג ובריח.

אם בית המשפט יקבל את בקשת התביעה משלב הטיעונים לעונש, היא עשויה להישלח למאסר בפועל של 16-12 שנים. ההגנה עתרה לעונש מופחת, שלא יעלה על שנתיים מאסר.

מעודה הורשעה בחודש דצמבר האחרון בהתעללות בפעוטות. עם תום שלב הטיעונים באפריל, עלתה מעודה לדוכן העדים והתנצלה בפני הילדים וההורים: "אני מתביישת בכל מעשה שעשיתי, מתביישת בעצמי. אני חיה את זה יום־יום. זה משהו שאני חווה יום ולילה, אשמור כל חיי".

מעודה ביקשה אז להתנצל גם בפני הקהל שנכח באולם בית המשפט: "אני מבקשת מכבוד השופט שיתחשב בי, בדברים שעברתי, לא רק במעשים שעשיתי. אני מקווה שיסלחו לי. שיהיו בריאים כולם".

ההורים אמרו בתגובה כי לעולם לא יסלחו לה, וכי על מעשיה אין מחילה. "כל מה שאמרת כאן, נאמר בגלל שאת מפחדת מעונש", אמרו.

שעה לפני שהשופט עמי קובו יגזור את דינה של מעודה, הורי ילדי המעון, המצפים לעונש מאסר ממושך, יפגינו לצד הורים נוספים מרחבי הארץ בכניסה לבית המשפט. בכוונתם לדרוש מקובו לתת לגננת את העונש המרבי.

יוסי חברה, אב לילדה בגן, אמר אתמול: "לא עצמתי עין במהלך השבוע האחרון, אני לא מצליח לישון בלילה. עברנו טלטלה. אלה היו שנתיים מטורפות שמגיעות לשיאן, אחרי עינוי דין גדול מאוד".

עוד אמר: "אנחנו נושאים את עינינו לבית המשפט. אחרי השנתיים האכזריות האלה ואחרי כל מה שבית המשפט ראה בסרטונים הנוראיים, אני מצפה שיינתן למעודה העונש החמור ביותר. שלא יתחשבו בה כפי שהיא לא התחשבה בילדים שלנו כשהם עברו התעללות. היא צריכה לשלם את המחיר. אני מקווה לשים את הפרשה הזו מאחור בזה שהיא תיכנס לכלא לשנים רבות".

ניקול, אם לשני בנים במעון, אמרה דברים דומים: "אני נמצאת בסערת רגשות מטורפת. שנתיים של המתנה, שנתיים של סחבת משפטית, שנתיים של למידה, איפוק, כאב וגם רגעי שמחה, כל זה מתרכז לרגע אחד חשוב - גזר הדין. אני מחכה בקוצר רוח לראות שהצדק ייעשה. הוא חייב להיעשות. מישהו חייב להסתכל לילדים האלה בעיניים ולומר שאסור לפגוע בחסרי ישע, שיש מי שעומד מאחוריהם ודואג לצדק".

היא הוסיפה: "אעשה כל שביכולתי כדי שיום אחד הילדים שלי יוכלו להמשיך הלאה וישכחו את הדבר הנורא שעברו, אבל הצדק שלהם חייב להיעשות".

כזכור, הפרשה המזעזעת נחשפה לפני כשנתיים, לאחר שסייעת ב"בייבי לאב" פנתה למשטרה וסיפרה כיצד בעלת המעון, כרמל מעודה, וסייעות נוספות מתעללות בילדים בני שלושה חודשים עד שלוש שנים.

חוקרי המשטרה פשטו על המעון של מעודה ומצאו את סרטוני המצלמות במעגל סגור, שבהם נראו מעשי ההתעללות הקשים.

מעודה נעצרה, ובהמשך הוגש נגדה כתב אישום חמור. היא הורשעה ברוב העבירות שיוחסו לה.