הטיפ של מלכת בריטניה לאור אלון, בעלה של חוטובלי

המלכה לא ענתה מיד לשאלתו של אור אלון, בעלה של השגרירה הישראלית בבריטניה. היא חשבה, התלבטה ואז נתנה לו עצה אחת לחיים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תשפ"א

הטיפ של מלכת בריטניה לאור אלון, בעלה של חוטובלי-ערוץ 7
ציפי חוטובלי ובעלה אור אלון
צילום: Tammy Kazhdan- MART Photography

שגרירת ישראל בבריטניה ציפי חוטובלי הגישה אתמול (רביעי) את כתב האמנה למלכת בריטניה אליזבת השנייה.

בעלה של חוטובלי, אור אלון, סיפר בדף הפייסבוק שלו על שיחתו הקצרה עם המלכה בת ה-95. "אחרי שיחה קולחת ונעימה באופן מפתיע בין ציפי למלכה היא פנתה אלי ושוחחנו מעט. ואז שאלתי אותה: מה העצה האחת לחיים שהיא יכולה לתת לנו לאור נסיונה העשיר.

''המלכה לא ענתה מיד, זה היה לגמרי מחוץ לפרוטוקול. היא חשבה, התלבטה ואז אמרה: 'אם הייתי צריכה לתת עצה אחת בלבד היא להשקיע בקשרים אנושיים. אין דבר חשוב יותר בחיים מקשרים אנושיים, ואני חושבת שהשנה האחרונה הבהירה לנו זאת היטב'."

אור אלון הוסיף: ''זו העצה האחת שנאמרה על ידי מי שמולכת על אנגליה קרוב לשבעים שנה. ומכאן אפשר להבין עד כמה הנקודה הזו חשובה לה- וכמה חשוב שנפנים אותה בעצמנו''.

בסיום הפגישה הוא ביקש מהמלכה בקשה אחת אחרונה. "סיפרתי לה שביהדות נהוג לברך כשפוגשים מלך או מלכה, ושאלתי אם אפשר לברך אותה. המלכה הסכימה בעניין. בירכתי בקול, בשמי ובשם כל מדינת ישראל שאותה אנחנו מייצגים כאן: 'ברוך...שנתן מכבודו לבשר ודם' ומיד תרגמתי את הדברים. המלכה חייכה, והודתה לנו בהתרגשות. בעיני, העצה המלכותית וברכת המלכים היו עיקר האירוע''.

כאמור, בטקס חגיגי שנערך אתמול לאורך שדרות המול ופארק סנט ג'יימס, הגיעה השגרירה הישראלית ציפי חוטובלי מלווה בבעלה אור אלון ושלוש בנותיהם לארמון בקינגהאם על מנת להגיש את כתב האמנה למלכה אליזבת' השנייה.

חוטובלי היא האישה הראשונה הממלאת את התפקיד המרכזי בשירות החוץ הישראלי.

חוטובלי עשתה את דרכה לארמון כאשר היא מלווה בכרכרת סוסים וחיילי משמר מלכותיים של הוד מלכותה. עקב מגיפת הקורונה, המלכה נמצאת בימים אלה בטירת וויזנדור ומקיימת את המפגש עם הדיפלומטיים באופן ווירטואלי.

השגרירה חוטובלי אמרה מיד בסוף הטקס הרשמי: "מרגש במיוחד להיות השגרירה האישה הראשונה בבריטניה ולייצג את מדינת ישראל. אני שמחה להגיע לכאן, לארמון בקינגהאם, ולהגיש להוד מעלתה את כתב האמנה כנציגת מדינת ישראל בממלכה המאוחדת. המלכה נתנה לי את ברכתה, ונפרדנו בברכה היהודית המסורתית למפגש עם מלכים 'שנתן מכבודו לבשר ודם'. הייתה לי הזכות להוקיר לה תודה עמוקה בשם מדינת ישראל ולחזק את הקשר בין שתי הדמוקרטיות שלנו".

חוטובלי הוסיפה: "בתקופה שאני נמצאת כאן, שיתוף הפעולה בין שתי המדינות שלנו התחזק והתעצם. מעבר לכל, בשנה זו העבודה המשותפת המשמעותית ביותר התקיימה בתחום הרפואי – שירותי הבריאות הישראליים בשיתוף עם ה-NHS הבריטי, הצליחו להגיע לפתרונות יצירתיים להתמודדות עם נגיף הקורונה. יחסי ישראל ובריטניה נמצאים בתנופה ונמשיך לפעול להרחבת שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בבריאות, בביטחון, בכלכלה ובתרבות".