מאיר פרוש
מאיר פרוש צילום: Hadas Parush/Flash90

ח״כ מאיר פרוש (יהדות התורה) תקף את גזירת ליברמן על משפחות האברכים: ביטול סבסוד מעונות היום.

"ברגע שליאון נבחר ליברמן סיפר סיפורים והתפטר. ליאון בלי החרדים לא היה נבחר. כולם יודעים מאיפה הייצור הזה חי, ליברמן צריך לקבל את המכות שלו, מכל מקום שאפשר", אמר פרוש לרדיו קול ברמה.

פרוש מצפה להתערבות ראש הממשלה: "בנט אמר שהוא יטיל וטו. בעיניי ליברמן הוא כמו פרעה. הוא ביקש מנציגי האוצר לדעת מה החרדים מקבלים. בנט יודע שליברמן רוצה לפגוע בחרדים. עברנו את פרעה במצרים נעבור גם את זה".

"ליברמן רוצה לעזור לשילוב חרדים בתעסוקה? שיעזור ככה לרוסים, לא לנו. אנחנו יודעים וידענו להסתדר טוב מאוד בלעדיו", הוסיף ח"כ פרוש.

ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת מתח ביקורת על החלטת שר האוצר אביגדור ליברמן לבטל סבסוד מעונות יום לילדי אברכים. "אני חושב שההחלטה לא במקום. היא מחלישה את המוחלשים עוד ועוד. אני מכיר את מצבן של המשפחות האלה, ואת ההחלטה הזו צריך לשקול מחדש", אמר טיבי לרדיו 103FM.

חבר הכנסת ינון אזולאי מש"ס תקף את שר האוצר ואמר: "ליברמן אמר שהוא יטפל בחרדים, והנה הוא עושה את זה. ליברמן אומר לנו שמי שרוצה ללמוד תורה, לא יוכל ללמוד תורה – ואת זה אנחנו לא נאפשר. האג'נדה של ליברמן היא לפגוע בחלשים, ואתם תראו שזה לא קורה רק אצל החרדים".

לדבריו, "אנחנו בודקים אפשרות לעתור לבג"ץ וארגוני הורים דיברו איתי בנושא הזה. העילה לעתירה היא פשוטה, שכן כבר לפני חודשיים שובצו הילדים במעונות היום הללו. כל עוד אני בוועדת הכספים, למשרד האוצר לא יהיה קל. על כל דבר תהיה מלחמה בוועדת הכספים, ובכל הוועדות. כל דבר שמשרד האוצר יבקש, אנחנו נוכל לתקוע".

"נלך למלחמת חורמה, ואם צריך להיות בכנסת 48 או 72 שעות ברצף, נעשה את זה ולא נוותר על דבר", טען ח"כ אזולאי והתייחס למאמצים באופוזיציה להכשיל את הממשלה החדשה. "כמו הבלאגן שיש בוועדה המסדרת, כך יהיה בכל ועדה. אעשה את זה בצורה הכי מכבדת ופרלמנטרית שיכולה להיות, אבל אשתמש בכל הכלים שברשותי".

"מבחינתי שלא יעבור תקציב", הוסיף ח"כ אזולאי לסיום. "זאת ממשלה רעה. בנט, שקד ולפיד אמרו שהם ידאגו לחרדים, אבל אם זאת הדאגה שלהם לחרדים אז הם בגדו במעט האמון שעוד נשאר כלפיהם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו