שיפוץ מהיר עם תוצאות לטווח ארוך

יולי אוגוסט ידועים כתקופה הבוערת (תרתי משמע) במעבר לדירות חדשות ושיפוץ קיימות.

תגיות: בשבע 952
, כ"ח בתמוז תשפ"א

שיפוץ מהיר עם תוצאות לטווח ארוך-ערוץ 7
עיצוב ואדריכלות פנים: איריס מנור
צילום: עידן גור

יולי אוגוסט ידועים כתקופה הבוערת (תרתי משמע) במעבר לדירות חדשות ושיפוץ קיימות.

הרצון להוריד קיר או להוסיף קיר חדש מתפוגג לעיתים כאשר חושבים על הלכלוך, הזמן הארוך שייקח לקבלן לשפץ והעלות הגבוהה.

התשובה להתלבטות היא לא לוותר – לשפץ ! עם גבס.

נקי, מהיר, לא יקר ו... על גבי הריצוף הקיים.

עיצוב ואדריכלות פנים: איריס מנור
צילום: עידן גור

על מה צריך לשים לב שמתכננם מעבר לדירה חדשה, ומתוך זה מה החלק של קירות הגבס בתהליך?

1.

חלוקת החדרים הפרטיים והאזור החברתי יתאימו להווי המשפחה, אבל לא צריך למהר ולפסול דירה ששטחה, מחירה ומיקומה מתאימים, כי בשיפוץ קטן, מהיר וזול יחסית אפשר להוסיף חדר או פינה בבית ולהתאימה לכל דרישה.

2.

דוגמה לשינוי בחלוקה שפותר בעיה: הילדים גדלו כל אחד צריך חדר משלו, פתרון של קיר גבס במקרה הזה נכון גם בדירות קיימות (אפילו מושכרות) וגם בדירות חדשות, בוחרים חדר גדול יותר, (לפעמים מחליפים את חדר הילדים הקטן יותר עם חדר ההורים וכך מרווחים חדר נוסף) ופשוט מחלקים אותו לשניים. חשוב לשים לב שההפרדה באמצעות קיר גבס תהיה מבודדת אקוסטית בצורה הטובה ביותר. הפרדה זו באמצעות בידוד מינראלי בין לוחות הגבס ובחירה בלוחות גבס אקוסטיים כדוגמת לוח PIANO HD בעל תכונות אקוסטיות ייחודיות. דוגמה נוספת לתוספת המבוצעת על ידי קיר גבס, בניית ארון בגדים או ארונות אחרים לאחסון, אחד מהדברים החשובים ביותר במראה של בית זה הסדר הקיים בו, יצירת גומחות או ניצול נישות קיימות על תוספת קטנה של קיר גבס יכולים לפתור בעיות אחסון גדולות דבר שמאוד ישפיע על איכות חיים של משפחה במיוחד עם ילדים.

3.

שיפוץ , לפעמים יכול לפתור בעיות בין שכנים בבתים משותפים בקירות או תקרות משותפות. כאן הבעיה היא בעיה אקוסטית. חיפוי של לוח גבס שמורכב על שלד פלדה במרחק של 1 ס''מ מקיר או תקרה קיימים ושילוב בידוד תרמי מאחורי הלוח הוא פתרון יעיל , לא יקר אשר משפר את איכות החיים וחוסך כעסים ומריבות .

עיצוב ואדריכלות פנים: איריס מנור
צילום: עידן גור

איך נשלב אלמנטים עיצובים בשיפוץ?

השדרוג יכול להיות גם באלמנטים עיצוביים מוכנים (קרניזים ) שמגיעים חתוכים , מכופפים ומודבקים.

לקרניזים יש תפקיד חשוב בעיצוב הבית. הקרניזים הינם פרופילי גבס מעוצבים הקיימים במראה חלק המשתלב בכל סגנון עיצוב בכל חלל. הם משמשים כאלמנט עיצובי העומד בפני עצמו או כחלק המשכי מתקרה או קיר.

ניתן לצבוע אותם בכל צבע שרוצים. החיבור הנכון ביותר בין פרופילים אלה לקירות מחיצות יהיה לאלה העשויים גבס גם הם.

המראה יכול להיות עדין וחלק או מדורג, מעוגל או קשתי. ניתן לשלב אותם בכל סגנונות העיצוב, כסיומות של תקרה או כאלמנט בפני עצמו. ניתן לשלב בהם תאורה סמויה או פסי לדים וליצור אלמנטים מעוצבים ייחודים.

בפן הפרקטי, הקרניזים יכולים לשמש חיפוי ומסתור מסוגנן לאלמנטים פונקציונליים רבים, כגון: צנרת מיזוג אוויר, העברת חיווט מערכות מדיה ותאורה בתקרה ובקירות, הסתרת מדרגות וארונות חשמל.

קלות ההתקנה ומהירות הביצוע באתר, חוסכים זמן עבודה רב למתקין בפועל. ההיצע הגדול של הדגמים ואפשרויות העיצוב בהתאם לחלל המיועד, מאפשרים אין ספור פתרונות המוסיפים ומעניקים לעיצוב הפנים מראה מושלם.