בית הנשיא
בית הנשיא צילום: חיים צח, לע"מ

בג''ץ דחה את העתירה שהגישה תנועת השמאל "קריים מיניסטר" נגד מינויו של נאור יחיא לדובר בית הנשיא.

התנועה ביקשה לעכב את מינויו עד שתתקיים בדיקה מקיפה שתבחן האם יוכל לכהן בתפקיד נוכח הטענות שהופנו כלפיו כששימש כדובר ראש הממשלה לשעבר נתניהו ומפלגת הליכוד.

השופט דוד מינץ שדחה את העתירה קבע כי העותרת תישא בהוצאות בסך 5,000 שקלים.

"העותרת לא הציגה כל עילה מבוררת להתערבותנו או תשתית עובדתית מינימלית המבססת את הטענות הקשות שהעלתה. סברות והשערות הינן בסיס רעוע למדי להגשת עתירה לפני בית משפט זה״, כתב השופט מינץ.

יועץ התקשורת נאור יחיא שמונע לדובר בית הנשיא שימש בשנתיים האחרונות כדוברו הפוליטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו וכדובר מפלגת הליכוד.

בעתירה שהוגשה נגד מינויו נכתב כי יחיא היה ''אחראי לחלק מהקמפיינים המסיתים והארסיים ביותר שיצאו מצדו של ראש הממשלה היוצא נתניהו ותנועת הליכוד כנגד מתנגדיו הפוליטיים ותרם תרומה משמעותית לשיח הרעיל והאלים שהתנהל בישראל בשנתיים האחרונות".

העתירה הוגשה על ידי עמותת "חוזה חדש", שהוקמה על ידי פעילי "קריים מיניסטר" לצורך מימון פעילותם. לפי כתב התביעה, העמותה "שמה לה כמטרה לקיים פעילות מחאה נגד השחיתות השלטונית בישראל, להגן על ערכי הדמוקרטיה ושלטון החוק, ולהטמיע בקרב הציבור את הערכים הדמוקרטיים והשלטוניים הראויים. פעילות העמותה נעשית באמצעות מחאות והליכים משפטיים".