יו"ר אמונה ליאורה מינקה תוקפת את הראשון לציון הרב יצחק יוסף

הרב יצחק יוסף התבטא נגד משגיחות כשרות. ליאורה מינקה: "ביקורת מגוחכת. טיעון שלא יכול להישמע בישראל של שנת 2021".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תשפ"א

יו"ר אמונה ליאורה מינקה תוקפת את הראשון לציון הרב יצחק יוסף-ערוץ 7
ליאורה מינקה
צילום: יחסי ציבור

יו"ר תנועת 'אמונה' ליאורה מינקה הגיבה היום (חמישי) לדברים שאמר הראשון לציון הרב יצחק יוסף נגד הציונות הדתית ונגד משגיחות כשרות.

מינקה אמרה: "הייתי מצפה ממי שעומד בראש הרבנות הראשית לגבות את החלטת הגוף הממלכתי שהוא עומד בראשו".

"אני מזכירה לרב כי הרבנות הודיעה כבר בשנת 2014 על הסרת המחסום שמנע מנשים לשמש כמשגיחות כשרות", הוסיפה. "נשים נבחנות מטעם הרבנות הראשית ומשמשות כמשגיחות מזה כעשור. הטיעון של הרב שאישה, מעצם היותה אישה, מהווה חשש לפריצות וחוסר צניעות, הוא טיעון שלא יכול להישמע בישראל של שנת 2021. נשים בישראל מובילות ועובדות בכל תחומי החיים במגזר הציבורי והפרטי".

"אני מציעה לרב לבוא לאכול במקומות בהן יש משגיחות כשרות ולראות עד כמה מגוחכת הביקורת שלו", אמרה. "בישראל ישנן היום עשרות משגיחות כשרות בעקבות בג"ץ שהגישה תנועת אמונה בנושא, ואנו מצפות מרב, הנושא בתפקיד ציבורי, לעודד את שילובן של נשים כמשגיחות כשרות במועצות הדתיות".

"נזכיר כי הקורס החמישי של אמונה להכשרת משגיחות כשרות יפתח בעז"ה מיד לאחר החגים לטובת תושבות הדרום בקרית גת. אנחנו מחזקות את שר הדתות מתן כהנא על צעדיו החשובים, לא ניתן לפגוע בשמן הטוב של משגיחות הכשרות", כך ליאורה מינקה.

כזכור, הראשון לציון תקף אתמול את שר הדתות מתן כהנא. בין השאר אמר: "הוא יקבע אם אישה תהיה משגיחת כשרות?". בנוסף אמר שמינוי אישה למשגיחת כשרות יגרום "פריצות וחוסר צניעות"