יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית' ח"כ בצלאל סמוטריץ' קרא השבוע (שלישי) במליאת הכנסת לשר הרווחה מאיר כהן לטפל באפליית האבות הגרושים.

"אחת העוולות הגדולות ביותר שמתרחשות היום במדינת ישראל זו אפליית האבות הגרושים", אמר. "אירוע מורכב ומסובך. יש לו הרבה מאוד פנים ואותיות קטנות".

"פרסמתי לפני הבחירות רפורמה מקיפה שצריך לבצע בעניין הזה", אמר. "למנוע את הניכור ההורי, למנוע שימוש לרעה בתלונות במסגרת סכסוכים וגירושין. עורכי דין עושים כסף מלתת עצות רעות לבני זוג להגיש תלונות אחד על השני ולגלגל את המחיר על הילדים".

"יושב פה שר הרווחה, שהוא באמת איש יקר עם מודעות חברתית יוצאת מן הכלל", פנה אליו סמוטריץ'. "אלה תופעות רעות, במקום שאנחנו נדע לבודד ואז גם להתייחס בחומרה לתלונות אמיתיות, אנחנו מעודדים היום תלונות שווא במסגרת סכסוכי גירושין".

"התוצאות הן איומות", אמר. "שיעור המתאבדים בקרב אבות גרושים הוא חסר פרופורציה לכל אוכלוסייה אחרת במדינת ישראל. העובדה שאין היום איזה דמי קיום בכבוד, רף מינימום שאתה שומר לאבא לפני שאתה מתחיל לקחת לו דמי מזונות בשיעורים אסטרונומיים. אין סטנדרט".

"אין לי וויכוח על זה שכשבני הזוג יכולים להרשות לעצמם שיספקו לילדים כל צרכיהם ברחבות ובשפע", הוסיף. "אבל כשלאבא אין איך לחיות והוא הולך לגור אצל ההורים או זרוק באיזה מחסן, ואין לו איך לאכול, וכשהוא הולך לקחת את הילדים אליו אין לו איך לקנות להם אוכל והוא הולך לקבץ נדבות בשביל זה - הדבר הזה הוא הזוי לחלוטין".

"צריך לאזן. אנחנו לא נגד נשים ולא נגד גברים. גירושין זה דבר נורא וצריך לחזק את מוסד התא המשפחתי. טיפול מונע הוא תמיד יותר טוב. שיעורי הגירושין במערב נוראיים ואיומים. זה נורא לחברה, להורים ולילדים", כך יו"ר 'הציונות הדתית' ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

מפורום הארגונים למען המשפחה נמסר: "אנו מברכים את ח"כ בצלאל סמוטריץ' על כניסתו לעובי הקורה בנושא אפליית גברים בישראל ופגיעה במוסד המשפחה. הנושא הוא בנפשנו. טוב תעשנה ממשלת וכנסת ישראל אם תקדשנה לכך זמן ומשאבים ויפה שעה אחת קודם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו