בחינה
בחינה צילום: ISTOCK

כ- 40,000 מתלמידי כיתות י' עברו בהצלחה (בציון 80 ומעלה) את מבחן הנהיגה העיוני (תאוריה), ויוכלו להתחיל בלימודי הנהיגה המעשית, לצורך קבלת רישיון נהיגה. לבחינה ניגשו תלמידי ותלמידות כיתות י' במסגרת לימודיהם בתכנית לחינוך תעבורתי.

תכנית זו פועלת בבתי הספר התיכוניים במהלך השנים האחרונות כחלק ממטרות מערכת החינוך להקנות בידי התלמידים ידע וכלים לשמירה על בטיחות בדרכים והכרות מעמיקה ומקיפה עם חוקי התעבורה, הן כנהגים והן כהולכי רגל.

מאז החלה התכנית במערכת החינוך, חל גידול בהיקף של מאות אחוזים במספר התלמידים שניגשו לבחינה העיונית בנהיגה: בשנת 2018 ניגשו לבחינה ועברו בהצלחה כ-6,600 תלמידים, ואילו השנה ניגשו אליה ועברו אותה בהצלחה כ- 40,000 תלמידים. מדובר בגידול בהיקף של פי 6 במספר התלמידים שניגשו לבחינה ועברו אותה בהצלחה תוך פרק זמן של 4 שנים.

המבחן כלל 30 שאלות בנושאים המצויים בליבת החינוך התעבורתי, בהם: ציות לחוק, ניהול סיכונים, הסחות דעת, אחריות המשתמש בדרכים, תנאי הדרך, הכרת הרכב, מהירות, שליטה עצמית בנהיגה, ההבדלים בין נהיגה ביום לבין נהיגה בלילה. על מנת לעבור את הבחינה בהצלחה על התלמיד להשיג ציון העולה על 80.

שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון: ''לחינוך התעבורתי חשיבות רבה בהכנת התלמידים לחיים האזרחיים ובהקניית הרגלי נהיגה בטוחים. אני מברכת את התלמידות והתלמידים שעברו אותה בהצלחה. הלימוד שהם חוו לאורך השנה האחרונה העניק להם תשתית ידע שלא תסולא בפז. הלימוד אף העניק להם סט של ערכים חשוב שישרת אותם כמשתמשי דרך אחראיים, סובלניים ושומרי חוק. אנו נפעל כדי להרחיב את התכנית לכלל התלמידים בכיתה י'. אני מאחלת לתלמידים שיסעו בדרכים בטוחות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו