הרב יצחק יוסף, הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור
הרב יצחק יוסף, הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור צילום: דוברות הרבנות הראשית

רבני 'איחוד תורת הארץ הטובה' נפגשו היום (חמישי) עם הראשון לציון הרב יצחק יוסף בנושא חיזוק הרבנות הראשית ושנת השמיטה הקרובה.

בפגישה נכחו זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן, הרב דב ליאור, הרב יוסף ארציאל והרב עמית פנחס.

בפגישה הציגו נציגי הרבנות הראשית את פעילותם בנושאי השמיטה והחתמת החקלאים על היתר המכירה. בנוסף, ברבנות הראשית הדגישו את המחויבות לשמור על הדרך והמסורת שבה נהגה הרבנות הראשית מיוסודו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק ב-100 השנים האחרונות.

הייתה הערכה הדדית בין הרבנים נציגי 'איחוד רבני תורת הארץ הטובה' לבין הראשון לציון ונציגי הרבנות הראשית. הרבנים הציגו את מסע הרבנים לישיבות שהם עורכים בימים אלה במטרה להגביר את המודעות לנושא השמיטה ולהצטרף ל'אוצר הארץ'.

הראשון לציון הרב יוסף דיבר על האתגרים איתם מתמודדת הרבנות בנושאים שונים, וביניהם נושא הכשרות ותחום הגיור. הרבנים הביעו את מלוא תמיכתם ואמרו כי הם מעניקים גיבוי לפעולות הרבנות הראשית.

רבני הארץ הטובה עם הראשון לציון הרב יצחק יוסף
צילום: דוברות הרבנות הראשית

הרב ארציאל שנכח בפגישה אמר בשיחה עם ערוץ 7: "הפגישה הייתה פגישה מוצלחת מאוד. הרבנים ראו נוכחו שהרבנות הראשית פועלת במלא הקיטור כדי ששנת השמיטה בשנה הבאה תכנס כדת וכדין. הראשון לציון ראה שאנחנו, רבני הארץ הטובה, פועלים כדי ליצור תודעת שמיטה רחבה בציבור, דואגים גם לנושא אוצר בית דין שנעשה דרך 'אוצר הארץ'".

"יחד עם זה הוא ראה שהרבנים תומכים ומחזקים את הרבנות הראשית. לעניות דעתי הפגישה הייתה פורייה ומחזקת את שני הצדדים השותפים", כך הרב יוסף ארציאל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו