סגן השר במשרד ראש הממשלה, ח"כ אביר קארה מימינה משיב בראיון לערוץ 7 לשאלה מדוע הצביע פעמיים, מה הוא חושב על חברו למפלגה, ח"כ עמיחי שיקלי, היחסים עם ראש הממשלה, נפתלי בנט, למה הוא לא מתפטר בחוק הנורבגי וכמה זמן הוא חושב שהממשלה הזאת תחזיק מעמד.

"אנחנו צריכים להזיע", אומר קארה בפתח הריאיון על מצב הקואליציה, "אנחנו שלושה שבועות אחרי הקמת הממשלה העברנו כל מה שרצינו למעט הצבעה אחת של תיקו לצערי על ביטחון המדינה. בחרו ראש השב"כ לשעבר, אבי דיכטר, גלנט שהיה מועמד לרמטכלות ושיקלי שהיה ראש מכינה להפיל את החוק החשוב הזה. מי שחשב שיהיה קל טועה אבל אנחנו נעמוד בכל האתגרים".

קארה מתקשה להבין את התנהלות חברו למפלגה ח"כ עמיחי שיקלי, "אני חושב שעמיחי שיקלי טועה. הוא מבולבל בתוך כל הסערות השונות. קשה לי לראות אותו מצביע נגד ביטחון הילדים של כולנו וגם נגד האידיאולוגיה שלו. הוא זה שהצביע אי אמון בממשלה בגלל שלא רצה שיהיו בה תומכי טרור והוא נתן פרס לטרור בהצבעה האחרונה. הדבר הזה חמור".

קארה נזהר עם זאת מלומר מה עתידים לעשות במפלגה מול שיקלי. "אנחנו נקבל את ההחלטה שלנו בימים הקרובים בתוך המפלגה. צריך לשקול את מה שטוב למפלגה ולבוחרים שלנו".

בשבוע שעבר עורר קארה סערה במליאת הכנסת כאשר הצביע פעמיים, "זו הייתה הסחת דעת. טעות. הסתכלתי על המחשב של עידית ומיד הבנתי שטעיתי והודעתי ליו"ר הכנסת והמשכנו הלאה. יש חברי כנסת בתוך הבית הזה, מהליכוד, שהיו מאוד רוצים להפריע לפעילות הקואליציה והממשלה. הדבר הזה חלף ועבר. היה בירור גם עם היועץ המשפטי של הכנסת וגם עם יו"ר הכנסת ומהתמונות ברור שזו הייתה טעות".

למרות החוק הנורבגי, קארה המכהן כסגן שר, נשאר בכנסת ומסביר מדוע, "אף אחד לא ביקש ממני להתפטר. אני רוצה למצות את מרב הפוטנציאל האישי שלי - והוא ביכולת להשפיע על אנשים סביבי. חברי הכנסת הם האנשים המשפיעים וחשוב לעשות את הפעילות הפרלמנטרית הזו. אני יכול להתפטר - זו דרך קלה - אבל אני מעדיף לעשות את הדרך הקשה. באתי כדי להוביל רפורמות כלכליות מרחיקות לכת ממשרד ראש הממשלה ולהשפיע על החברים בתוך הכנסת ולכן חשוב לשמור את האצבע שלי שם. זו הסיבה שאני לא מתפטר".

סגן השר מפרט את הרפורמות עליהן הוא מדבר. "הרבה מאוד דברים טובים ייכנסו לחוק ההסדרים: רפורמה במכון התקנים, ברישוי עסקים, רישוי בנייה ויבוא. אלו דברים שלא יכלו לקרות בשלטון הליכוד בגלל קבוצות הלחץ ובעלי האינטרס ששולטים במרכז הליכוד והופכים את המפלגה למפא"י 2021".

לשאלה האם נפתלי בנט לא רימה את בוחריו הוא עונה, "אנשים שהצביעו לנפתלי בנט לראשות הממשלה רצו להחליף את נתניהו ולצאת מהלופ האינסופי של הבחירות. אלה היו שתי הבטחות בחירות מרכזיות שלנו - ועמדנו בהם".

גם לטענות לפיהן לא לגיטימי להנהיג את המדינה ממפלגה של שישה מנדטים יש לו תשובה. "החוק בישראל מאפשר לאדם עם שישה מנדטים וגם עם ארבעה מנדטים להיות ראש ממשלה. מי שצריך לאסוף כמה שיותר חברי קואליציה מסביבו - הוא ראש הממשלה בישראל. אני גאה בראש הממשלה נפתלי בנט שהצליח לעשות הסכמות למרות הכל".

קארה מתייחס גם להחלטת שר האוצר אביגדור ליברמן לשנות את הקריטריונים לסבסוד מעונות היום באופן שפוגע בעיקר במשפחות חרדיות. "אני חושב שהייתי מאוד רוצה לראות את החרדים משתלבים בשוק העבודה, אך מצד שני תלמידי חכמים מצטיינים, מדינת ישראל צריכה לסייע בעדם לשמור את הלימוד שלהם. זו החלטה מעניינת מצד אחד כי אנחנו מאוד בעד לתמרץ חרדים להיכנס לשוק העבודה, אבל מנגד צריך לתת להם מרווח זמן להתארגן ולא להנחית את זה עליהם כגזירה משמיים".

"אני חושב שככל שנתמרץ יותר חרדים להשתלב בשוק העבודה נתפס בכל המדדים ונגביר את הפריון במדינת ישראל. אנחנו צריכים לראות את הציבור החרדי כשותף והייתי שמח לראות את הסיעות החרדיות שותפות בממשלה ומייצגות את הציבור שלהן מתוכה", הוא מוסיף.

סגן השר לא מגיע משורות הציבור הדתי אבל יש לו דעה נחרצת על מפלגת הציונות הדתית. "אתה מדבר על יו"ר מפלגת סמוטריץ'-טיבי-בל"ד. זו לא מפלגה של הציונות הדתית אלא מפלגה חדשה. הציונות הדתית זה זרם מקסים בתוך מדינת ישראל. כל מי שרוצה לייצג את הציונות הדתית ולקחת את הדברים למקום חיובי צריך לזכור שמנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר נמצא בראשות הממשלה ולתמוך בו. אנחנו נמצאים בנקודה, כמו שאמר חברי מתן כהנא, של אתחלתא דגאולה".

לסיום מעריך קארה כי הממשלה תחזיק מעמד ותמלא את ימיה, "אני מאמין שהממשלה הזו תמלא את ימיה וככל שנשיג יותר הישגים לציבור ונעבור יותר משוכות נגיע ליעד וניזכר גם כממשלה טובה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו