הבטחה - שאנן סטריט שר חנוך לוין

'הבטחה' הוא הסינגל ראשון מתוך הפרויקט "מילה שלי – משירי חנוך לוין", בו אמנים שונים מבצעים כמה משיריו הנוקבים של חנוך לוין ללחניו של אבנר גייגר

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תשפ"א

הבטחה - שאנן סטריט שר חנוך לוין-ערוץ 7
שאנן סטריט - הבטחה
עיצוב עטיפה: Lemur Creatives

השיר 'הבטחה', בביצועם של שאנן סטריט (סולן הדג נחש) ושירן קרני, הוא סינגל ראשון מתוך הפרויקט "מילה שלי – משירי חנוך לוין" של המוזיקאי אבנר גייגר ובהשתתפות אמנים שונים המבצעים כמה משיריו הנוקבים של חנוך לוין בלחנים חדשים והפקה עכשווית ומלהיבה של שאול בסר.

"כשעבדתי על הפרוייקט חיפשתי טקסטים של לוין שיש בהם חיבור למציאות של היום" מספר גייגר. "צריך לומר שזה לא היה קשה במיוחד- יש לטקסטים של לוין הרבה פעמים איכות נבואית ממש וגם בהרבה מובנים המציאות הפוליטית בישראל לא השתנתה כל כך לטובה".

"הטקסט של הבטחה הופיע ב״מלכת אמבטיה״ של חנוך לוין לפני 51 שנה! כשקראתי אותו זה היה ממש עוצמתי והוא לא הניח לי. זה היה מדהים בעיני כמה הוא רלוונטי היום (זה היה עוד אי שם בתקופת טראמפ וביבי!). היה לנו ברור כמה חשוב ואקטואלי להגיב לפוליטיקאים שלא מציעים שום תקווה, שום דבר חוץ מ״דם ודמעות״ . ועל זה השיר".

"מבחינתי החלום היה שמישהו כמו שאנן יעשה את השיר והוא באמת הסכים. הסשנים איתו היו מדהימים ומפוצצים בהשראה ואנרגיות. הוא לקח את השיר למקום אחר לגמרי, מוזיקאי ענק אישיות באמת יוצאת דופן. ההקלטה איתו שמה את השיר על מסלול אחר לגמרי עם עוד ועוד שכבות של רעיונות (כמו מוסיקה שכאילו באה מהשטטל, שירן קרני המעולה שהביאה איתה את הצבע שלה, והמון נגנים אדירים תרמו כל אחד עוד שכבה בשיר."

הבטחה

אני מבטיח לכם דם ודמעות,
ומילה שלי זו מילה,
ואם אני מבטיח לכם דם ודמעות,
אז כולם יודעים שזה דם ודמעות,
שלא לדבר על זיעה.

עוד מעט יהיה לכם רע מאוד,
ומילה שלי זו מילה,
ואם אני אני אומר שיהיה רע מאוד,
אז תהיו בטוחים שיהיה רע מאוד,
ואולי אף גרוע מרע.

לא שמץ תקוה תמשיכו לחיות,
ומילה שלי זו מילה,
ואם אני אם אומר שתמשיכו לחיות,
אז כמה באמת ימשיכו לחיות,
אך אל תשאלו בשביל מה.