מעמד הסיום
מעמד הסיוםישיבת נהר שלום

במהלך השבוע האחרון נערך אירוע רב רושם באתר שילה הקדומה שבבנימין כאשר מאות לומדים הגיעו למקום בו הוקם המשכן וערכו את מעמד סיום מסכת 'יומא' תוך כדי חיבור מעשי לכלי המשכן הקדומים.

במעמד שנערך השבוע הציבו במקום אוהל מיוחד שצופה בבדים שעשויים מתכלת שני וארגמן, כמו כן הוצבו במקום דגמים של כלי המקדש, כאשר בין היתר הוצב במקום דגמים של שולחן לחם הפנים והמנורה.

המעמד החל בשעות הבוקר כאשר לאחר לימוד מעמיק עם חיבור למקום הקדום בו הוקם המשכן ערכו מאות הלומדים את סיום מסכת יומא תוך כדי שהם מתפעלים מהחיבור המיוחד ללימוד שלהם.

סיום המסכת נערכה בהשתתפותו של המקובל הרב בניהו שמואלי ראש ישיבת 'נהר השלום' בירושלים אשר נשא דברים נרגשים במעלת סיום המסכת ובמעלת המקום המיוחד אשר מציג חיבור לשורשים הקדומים.

בהנהלת אתר ''שילה הקדומה'' אמרו כי המעמד היה מרגש במיוחד לאור החיבור הנדיר בין מסכת יומא למקום המשכן, "אנו תמיד פועלים להנגיש את החיבור המרגש הזה למקום המשכן, כאשר המקום כולו מותאם למגזר הדתי והחרדי בכל ימות השנה".

באתר מוסיפים כי כעת לקראת ימי בין הזמנים הם קוראים לאלפי הלומדים והתלמידים להגיע למקום ולחוות מקרוב את החיבור הנדיר הזה בין ימינו אנו לבין מקום וכלי המשכן הקדומים.