מרב מיכאלי
מרב מיכאלי צילום: Yossi Zamir/Flash90

שרת התחבורה מרב מיכאל השתתפה היום (חמישי) בכנס השנתי של המכון לחקר הגורם האנושי לתאונות דרכים של הפקולטה למדעי החברה והמרכז לערים חכמות באוניברסיטת בר אילן.

"המשימה שלנו היא לגרום לאנשים לא לבחור ברכב הפרטי כאופציה ראשונה. הגורם האנושי עושה את הבחירה לעשות את הנסיעה ברכב פרטי והוא הגורם המשמעותי לתאונות קטלניות, שני רק לאופנועים כבדים", אמרה מיכאלי.

לדבריה, "לכן הבחירה של הגורם האנושי לנסוע לבד ברכב פרטי היא חלק ניכר מכך שהגורם האנושי כ"כ דומיננטי בתאונות דרכים. לצערי לא השכילו לאורך השנים לפתח בישראל מערכות שיאפשרו לעשות החלטה אחרת".

"התחבורה הציבורית לא מפותחת דיה, לא זמינה מספיק ולא מגיעה רחוק מספיק, לכן אנחנו מוסללות ומוסללים לנסוע ברכב הפרטי. כשהאופציה של לא לנסוע ברכב פרטי היא כ"כ פחות יעילה ונעימה אין פלא שיותר בוחרים לנסוע לבד ברכב", טענה השרה.

היא הוסיפה, "כשנכנסתי לתפקידי אמרתי שאני מחויבת להשקיע יותר בתחבורה הציבורית ובבטיחות בדרכים. כחלק מכך זה גם הביטחון האישי וזה בוודאי ממה שנדרש מאיתנו לספק למי שנוסע בתחבורה הציבורית וגם למי שהולכים ברגל. גם את האופציות של תחבורה ציבורית של כלים קלים כמו אופניים שלא יפגעו באחרים וכמובן גם הליכה. להליכה יתרונות רבים אבל המערכת של המדרכות, שבילים, הצל, והיכולת להגיע לתחבורה שתיקח אותי רחוק חייבים להיות כאלה שירימו את האפשרות להיות נגישה. הדבר הכי משמעותי שאנחנו צריכות לתרום הוא לוותר על הרכב הפרטי כאופציה הראשונה שמובילה לתאונות. אני באופן אישי משתדלת יומיים בשבוע לנסוע באוטובוסים וללכת ברגל. זה חשוב לי גם כדי לראיין את הציבור וגם לחוות לבד את האתגרים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו