זירת פיגוע
זירת פיגוע צילום: רפי אביטל

ביום ראשון הקרוב תעלה לוועדת השרים לחקיקה הצעת החוק לשלילת אזרחות ותושבות ממחבלים ישראלים שקיבלו סיוע כספי מהרשות הפלסטינית בעת שהותם בכלא.

מי שיזם את החוק הוא עו"ד מוריס הירש שכיהן בין היתר כתובע הצבאי הראשי ביו"ש ומכהן בין היתר כיועץ משפטי של פורום בוחרים בחיים.

הצעת החוק קודמה ע"י פורום המשפחות השכולות "בוחרים בחיים" והוגשה ע״י הח״כים אבי דיכטר ואורית סטרוק שהחתימו עליו 44 חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית, כולל ממפלגות יש עתיד, העבודה, ימינה, תקווה חדשה, כולל שר המשפטים ויו"ר ועדת שרים לחקיקה גדעון סער.

יוזמי החוק והמשפחות השכולות אומרים כי החוק "צריך גם לזכות לתמיכת רע״מ, שהכריזה שהיא אינה תומכת במחבלים אלא פועלת רק במישור האזרחי. החוק לא פוגע בחברה הערבית בכללותה, ומתמקד רק במי שהורשע בטרור וקיבל על כך כסף מהרשות הפלסטינית".

הצעת החוק תקבע שבמקרה שהמחבל הורשע וגם קיבל תשלומים מהרש"פ על פעילותו הטרוריסטית - ברירת המחדל היא ביטול האזרחות או התושבות.

מפורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור נמסר "אנו מצפים ודורשים מכל חברי הכנסת המכנים את עצמם ציונים, לתמוך בחוק החשוב הזה. על החוק חתומים חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה, יש לו רוב מובהק בכנסת, תמיכה רחבה בעם וחשיבות אדירה לביטחון המדינה".

יו"ר סיעת הציונות הדתית חברת הכנסת אורית סטרוק מסרה "‏העיקרון של החוק הזה פשוט מאד, מי שמקבל כסף מהרש"פ על פיגועים נגד ישראל - הוא סוכן של הרש"פ בתוך ישראל ונגדה, ולכן יאבד את האזרחות הישראלית שלו. מצפה מכל חותמי החוק להצביע בעדו גם בממשלה וגם בכנסת".