שקד במליאת הכנסת, השבוע
שקד במליאת הכנסת, השבוע צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרת הפנים איילת שקד (ימינה) מסבירה בראיון ל''ישראל היום'' כי לממשלת בנט יהיה קל יותר לעבוד מול הממשל האמריקני של ג'ו ביידן.

"לנתניהו יש הרבה חוכמה, ידע, ניסיון ומעמד, ואת זה אי אפשר לקחת לו. אבל דווקא מול הממשל האמריקני הנוכחי, לממשלה שלנו יהיה קל יותר לעבוד", אומרת שקד.

''כבר עשינו דברים לא פחות לאומיים מממשלות נתניהו: מצעד הדגלים צעד, כולל לשער שכם, מה שלא קרה אצלו. כולם היו תמימי דעים שיש לאפשר לאנשים לצעוד עם דגל ישראל בירושלים. התגובה של בנט וגנץ לטרור הבלונים היתה עוצמתית. היישוב אביתר פונה פעמיים בתקופת נתניהו. אצלנו, אם הסקר יראה שמדובר באדמות מדינה, יוקם יישוב יהודי".

שקד לא מתרשמת מאמירתו של יאיר לפיד ולפיה לא יוקם יישוב באביתר. "אז הוא אמר. ראש הממשלה ושר הביטחון יקיימו את ההסכם".

שרת הפנים דוחה בתוקף את ההנחה שסמוטריץ' משווק מעל כל במה, ולפיה בנט התכוון למנף את המצב כדי להפוך לראש ממשלה. "אי אפשר להתחמק מהמציאות - אם היו לנתניהו 61, היינו מרכיבים ממשלה עם נתניהו", היא אומרת, "אם סמוטריץ' היה מסכים לשבת עם רע"מ - היתה ממשלה. ימינה אמרה מראש שאינה משויכת לשום גוש, שנעשה הכל כדי למנוע בחירות חמישיות ושצריך להחליף את נתניהו".

שקד נשאלה האם הממשלה תקבל את החרדים או סמוטריץ' אם אלו יחליטו להצטרף אליה. "נעשה מאמץ גדול ונצליח לצרף כל מפלגה שתרצה בכך. ואדרבה, שיאתגרו אותנו".

ומה יקרה אם הליכוד יחליף יושב ראש? "איני מתייחסת לשאלה היפותטית. יש ממשלה בישראל ובינתיים ממילא נראה שנתניהו לא הולך לשום מקום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו