אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

בשעה 03:30 לפנות בוקר (שישי) התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א על אישה בשנות הארבעים עם צירי לידה בביתה שבצפון הארץ.

למקום הוזנק צוות אמבולנס וניידת טיפול נמרץ של מד"א. צוותי מד"א שהגיעו למקום והחלו לטפל ביולדת, הבחינו שמתחילה לידה ומדובר בלידת עכוז.

הצוות בראשות הפאראמדיק עופר ויניק יילדו את האישה בלידה מורכבת ומסכנת חיים, ובתוך דקות נולדה בת כשהיא ללא נשימה וללא דופק.

החובשים והפראמדיקים של מד"א החלו בפעולות החייאה מתקדמות וממושכות ונאבקו על חייה של התינוקת עד שליבה החל לפעום. תוך פינוי התינוקת לבית החולים נמשך הטיפול הרפואי שכלל סיוע נשימתי. האם פונתה באמבולנס כשמצבה יציב.

פאראמדיק מד"א עופר ויניק סיפר: "מדובר באחד המקרים הקשים שחוויתי, כשהגענו לביתה של היולדת הבנו שמדובר בלידה מסובכת שמחייב חדר ניתוח אבל הזמן היה קריטי ולא איפשר זאת, ידעתי שאני חייב ליילד אותה בבית, בעזרת הצוות ביצענו לידת עכוז מורכבת וכעבור דקות בודדת התינוקת הייתה בחוץ כשהיא ללא סימני חיים, נאבקנו על חייה עד שליבה החל לפעום ואז תוך המשך פינוי דחוף לבית חולים ייצבנו את מצבה וביקשנו להכין את צוותי הרפואה בבית החולים שהמתינו לנו בכניסה למיון והמשיכו בטיפול במחלקת הפגים.

''פינינו גם את האם שמצבה היה יציב וטוב. אלו היו רגעים דרמטיים ביותר ואני שמח שהצלחנו להביא את התינוקת לבית החולים כשהיא בחיים, המקום הכי בטוח ללדת בו הוא חדר לידה וחשוב להתפנות לבית החולים בזמן ככל שניתן ולא להמתין לרגע האחרון" , סיכם הפאראמדיק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו