חה”כ מנסור עבאס יוזמן לוושינגטון

חברי קונגרס שנועדו עם חבר הכנסת מנסור עבאס התרשמו לחיוב מעמדותיו וביקשו להזמינו לשיחות בוושינגטון.

דלית הלוי - ערוץ 7 , א' באב תשפ"א

חה”כ מנסור עבאס יוזמן לוושינגטון-ערוץ 7
מנסור עבאס
צילום: Hadas Parush/Flash90

חבר הכנסת מנסור עבאס, ראש הרשימה הערבית המאוחדת (המפלגה האסלאמית) נועד בסוף השבוע עם חברי משלחת ועדת החוץ בבית הנבחרים האמריקני.

הפגישה נערכה על פי בקשת הוועדה לענייני חוץ של הקונגרס במטרה להכיר טוב יותר את המגזר הערבי בישראל ואת החזון של הרשימה הערבית המאוחדת.

אתר פאנט מדווח, כי חבר הכנסת עבאס סקר בפני חברי הקונגרס את המצב במגזר הערבי והאתגרים העומדים בפניו, ובכלל זה האלימות, הפשע, מצוקת הדיור, תנאי המחיה, הכפרים הבלתי מוכרים, המעמד הפוליטי, חוק הלאום וחוק קמינץ.

לדברי עבאס, הרשימה הערבית המאוחדת מעוניינת להשפיע על מדיניות הממשלה והחלטותיה באמצעות השתתפות פוליטית במישור הקואליציוני, אשר התאפשרה לאחר שבירת החומות בחברה הישראלית ובחברה הערבית.

"על פי החזון המקיף שלנו העמים הפלסטיני והישראלי צריכים לחיות בשלום ובביטחון, בשותפות וסובלנות, על רקע כל מה שקורה, ולנוע קדימה בנושא זה”, אמר עבאס לאורחיו.

אתר פאנט מסר עוד, כי חברי הקונגרס הביעו את הערכתם למודל הפוליטי שהציגה הרשימה הערבית המאוחדת, ביקשו ללמוד כיצד המפלגה הערבית המאוחדת רואה התפקיד האמריקני בשלב הבא והביעו את רצונם לארח את עבאס בוושינגטון.