ח"כ יהודה גליק
ח"כ יהודה גליקצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק עוכב אמש (מוצאי שבת) במחסום וואלג'ה מדרום לירושלים בחשד שניסה להכניס שוהה בלתי חוקי.

גליק טען כי הוא זה שפנה לשוטרים במחסום וביקש שיבדקו אותו.

בתום עימות עם השוטרים הוא הובל אזוק לחקירה בבסיס מג"ב, ממנה שוחרר במהלך הלילה בערבות של 5,000 שקלים. השוהה הבלתי חוקי נעצר שנתפס הועבר לכלא עופר.

ממג"ב נמסר כי "במהלך פעילות שגרתית של לוחמי מג"ב המוצבים במעבר יעל שבעוטף ירושלים, עצרו הלוחמים רכב לבדיקה. בתוך הרכב ישבו נהג ונוסע נוסף בתא הנוסעים האחורי. בבדיקה התגלה כי הנוסע הינו שוהה בלתי חוקי ללא אישורי כניסה לישראל".

"כאשר הודיעו הלוחמים לנהג כי הוא מעוכב הוא החל להתפרע ולסרב לעיכוב. הנהג החשוד נעצר, ויחד עם השוהה הבלתי חוקי הועברו לחקירה במשמר הגבול בסיומה הנהג החשוד שוחרר בערבות כספית והשוהה הבלתי חוקי הועבר למעצר בכלא עופר".

גליק טען בתגובה שהטענות נגדו משוללות כל יסוד. "הוציאו אותי בכוח מהרכב, שמו עליי אזיקים והכניסו בכוח לניידת. נכנסתי לחקירה אחרי 1:00 בלילה ושוחררתי בסביבות 2:30", סיפר בראיון לכאן ב'.

לדבריו, "נהגתי באזרחות למופת, המשטרה משקרת. אמרתי לקצין - 'תביא לי את תעודת הזהות שלי ואשמח להצטרף אליך', זה נקרא התפרעות? הטענות נגדי הזויות".

לפני חצי שנה הודיע גליק על כוונתו להתמודד בבחירות 2021 לנשיאות ישראל אך מאוחר יותר הודיע על פרישה מהמירוץ.

בחורף 2014 נורה גליק על ידי מחבל פלסטיני תושב אבו תור, כשיצא מהכנס השנתי של פעילי הר הבית במרכז מורשת בגין בירושלים.

המתנקש, מועתז חיג'אזי, עבד כשנה במסעדה הפועלת במתחם מרכז מורשת בגין והיה מחבל הג'יהאד האסלאמי. לאחר כחודשיים שוחרר גליק מבית החולים.