קורונה באיטליה
קורונה באיטליהצילום: איסטוק

אחת מהמדינות שסבלו הכי הרבה מהתפרצות נגיף הקורונה בכל העולם, הייתה איטליה. רגע לפני משחק גמר היורו מחר, יום ראשון, מול אנגליה באצטדיון וומבלי שבלונדון, התגלו שלושה אנשי תקשורת המלווים את הנבחרת האיטלקית כחיוביים לנגיף המידבק.

15 שנים בדיוק עברו מאז הפעם האחרונה בה זכתה איטליה בתואר אירופי, כאשר זו הניפה במונדיאל 2006 את גביע העולם ובאיטליה לא רוצים לסכן אפשרות של זכיה בתואר אירופי יוקרתי נוסף.

על כן החליטו בנבחרת הלאומית שלא לסכן את קיום המשחק והשחקנים ולקיים את מסיבת העיתונאים בזום.

בהתאחדות הכדורגל האיטלקית מיהרו להבהיר כי אין סכנה לשחקני הסגל שחוסנו לפני פתיחת הטורניר ולא באו במגע ישיר עם העיתונאים המדוברים, כאשר בעוד אחד מאנשי התקשורת שב לארץ המגף לאחר המשחק מול ספרד, שניים אחרים נמצאים בבידוד בלונדון.

בינתיים, גם באנגליה מתעסקים בדברים שהם לא רק משחק הגמר, כשאופ"א החליטה לקנוס את האנגלים ב-26 אלף יורו, זאת בעקבות התנהגות אוהדיה במהלך משחק חצי הגמר מול דנמרק שהסתיים בניצחון האנגלים בתוצאה 1:2 בתום הארכה.

על פי אופ"א, חלק מאוהדי אנגליה סינוורו את שוער דנמרק שמייכל בעזרת עט לייזר בבעיטת הפנדל בהארכה אותה החמיץ הבועט הארי קיין אך עט על הכדור החוזר ודחק את הכדור פנימה במה שהעלה את נבחרתו לגמר היורו, כאשר בנוסף הפריעו אלה לנגינת ההמנון הלאומי של דנמרק. באנגליה יתגברו כוחות אבטחה נוספים ורבים בכדי למנוע התפרעויות נוספות של אוהדיה במשחק הגמר הביתי מול איטליה.