סוף סוף: תואר ראשון למסי עם הנבחרת

עם ניצחון 1:0 קטן גדול על היריבה המושבעת ברזיל באצטדיונה הביתי, המרקאנה, זכו מסי ונבחרת ארגנטינה בגביע הקופה אמריקה

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' באב תשפ"א

סוף סוף: תואר ראשון למסי עם הנבחרת-ערוץ 7
מסי. דמעות של אושר
צילום: רויטרס

בויכוח הגדול של השנים האחרונות על מיהו שחקן הכדורגל הטוב בעולם, ריחפה תמיד העובדה שמסי הארגנטינאי מעולם לא הביא לנבחרתו תואר, בניגוד לרבים אחרים ובראשם כריסטיאנו רונאלדו שהביאו גם הביאו.

מסי, שהושווה לגדול שחקני ארגנטינה בכל הזמנים, דייגו מראדונה שמת בשנה האחרונה בגיל 60, תמיד עמד בצילו של מראדונה בעיקר כי לא הביא לנבחרתו הלאומית הישג. הלילה (בין מוצאי שבת לראשון) זה סוף סוף קרה כשנבחרת ארגנטינה זכתה בגביע הקופה אמריקה והניפה תואר ראשון מזה 28 שנים.

היה זה בזכות ניצחון בתוצאה 1:0 על היריבה המושבעת נבחרת ברזיל וחברו בברצלונה של מסי עד לפני שנתיים, ניימאר, באצטדיונם הביתי של הברזילאים, המרקאנה.

שער יפייפה של אנחל די מריה בדקה ה-22 ושתי הצלות ענק של שוער ארגנטינה, אמי מרטינס שסיפק טורניר אדיר, עזרו למסי לזכות עם נבחרתו סוף כל סוף בתואר ראשון ולסמן וי גדול על המשימה הלאומית.

מסי, שהפסיד לאותה ברזיל בגמר הקופה אמריקה ב-2007 ולאחר הפסד בדו-קרב פנדלים לצ'ילה ב-2016 כשהחטיא את הבעיטה המכרעת, כבר הודיע על פרישה מהמדים הלאומיים, מניף כקפטן נבחרת ארגנטינה גביע, בשנה בה ארגנטינה שלו והוא נפרדו מכוכב העבר הגדול מראדונה. סגירת מעגל מושלמת.

עם 4 שערים וחמישה בישולים ב-6 משחקים ועם הזכיה בגביע, קוטעים מסי וארגנטינה רצף של ארבעה הפסדים במעמדי הגמר, בשנה ה-16 שלו בנבחרת ואחרי עשור כקפטן כשזהו התואר ה-38 שלו בקריירה. מספרים של אלוף.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il