יהודה גליק
יהודה גליקצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ לשעבר יהודה גליק תוקף הבוקר (ראשון) את המשטרה על התנהלותה כלפיו, לאחר שנחשד בהסעת שוהה בלתי חוקי ועוכב לחקירה במחסום באזור ירושלים.

"בשבת היינו בהר גילה, בסביבות 22:15 נסעתי לירושלים. בשער עמד בחור שביקש טרמפ, הכנסנו אותו. אמר שהוא פלסטיני, שאלתי אם יש לו אישורים - ענה כן. כשהגעתי למחסום עצרתי וקראתי לשוטר שיבדוק אותו. הוציאו אותי בכח מהרכב, שמו עליי אזיקים והכניסו בכוח לניידת. נכנסתי לחקירה אחרי 1:00 בלילה ושוחררתי בסביבות 2:30", סיפר גליק בראיון לכאן ב'.

לדבריו, "נהגתי באזרחות למופת, המשטרה משקרת. אמרתי לקצין - 'תביא לי את התעודת זהות שלי ואשמח להצטרף אליך', זה נקרא התפרעות? הטענות נגדי הזויות".

ממשמר הגבול נמסר בתגובה: "במהלך פעילות שיגרתית של לוחמי מג"ב המוצבים במעבר יעל שבעוטף ירושלים, עצרו הלוחמים רכב לבדיקה. בתוך הרכב ישבו נהג ונוסע נוסף בתא הנוסעים האחורי. בבדיקה התגלה כי הנוסע הינו שוהה בלתי חוקי ללא אישורי כניסה לישראל. כאשר הודיעו הלוחמים לנהג כי הוא מעוכב הוא החל להתפרע ולסרב לעיכוב. הנהג החשוד נעצר ויחד עם השוהה הבלתי חוקי הועברו לחקירה במשמר הגבול בסיומה הנהג החשוד שוחרר בערבות כספית והשוהה הבלתי חוקי הועבר למעצר בכלא עופר".