פרופ' ערן סגל: "נצטרך ללמוד לחיות לצד הנגיף, הוא לא ייעלם בקרוב"

פרופ' ערן סגל (מכון ויצמן) על העלייה בתחלואה בקורונה: "הסיכוי שנחזור למספר גבוה של חולים קשה נמוך".

103FM , ב' באב תשפ"א

פרופ' ערן סגל: "נצטרך ללמוד לחיות לצד הנגיף, הוא לא ייעלם בקרוב"-ערוץ 7
חיסון נגד קורונה
צילום: ISTOCK

פרופ' ערן סגל ממכון וייצמן מתייחס היום (ראשון) למגמת העלייה בנתוני התחלואה בנגיף קורונה.

"אנחנו בהחלט רואים עלייה שהיא עלייה יציבה במאומתים, אנחנו מייחסים את זה לווריאנט ה'דלתא'. וריאנט 'דלתא' מדבק יותר, וכעת אנו צריכים להגדיל את מספר האנשים המוגנים, או דרך חיסונים או דרך הדבקה. בשבועיים האחרונים, 225 אלף אנשים נוספים התחסנו, ואני חושב שזה יעזור", אמר סגל בראיון ל-103FM.

לדבריו, "אם יביאו חיסונים ונשכנע עוד אנשים להתחסן זה מאוד יעזור. היה ולא, ותמשיך ההתפרצות, גם צבירת המאומתים תסייע בסופו של דבר להורדת התחלואה".

פרופ' סגל העריך כי מספרי החולים הקשים לא יעלו דרמטית. "אנחנו לא צפויים לחזור למספרים של מאות רבות של חולים בבתי החולים; הסיכוי שנחזור למספר גבוה של חולים קשה כרגע נראה נמוך; מה שמאפשר המשך שגרה מלאה, והגבלות רק אם מספר החולים הקשה יחזור להיות גבוה"

פרופ' סגל הדגיש כי החיסון יעיל במניעת תחלואה קשה כנגד וריאנט ה'דלתא', אך הבהיר: "כנראה שיגיעו ווריאנטים נוספים, כי זה טבעו של ווירוס. צריך כל הזמן לראות האם החיסון ממשיך להיות יעיל, וגם אם יש דעיכה או לא של החיסונים. אנו צריכים ללמוד לחיות לצד הנגיף, הוא לא ייעלם בקרוב. הגענו כבר לפתרון לו חיכינו מרגע שפרצה המגפה - חיסונים למרבית מהאוכלוסייה, לא נגיע לפתרון טוב מזה".