הפלסטינים דורשים מיצוי הדין עם ישראל

משרד החוץ הפלסטיני קורא למועצת הביטחון לאלץ ישראל למלא את התחייבויותיה על פי החוק הבינלאומי.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ב' באב תשפ"א

הפלסטינים דורשים מיצוי הדין עם ישראל-ערוץ 7
אבו מאזן
צילום: רויטרס

"משרד החוץ" של הרשות הפלסטינית קורא למועצת הביטחון של האו"ם לנקוט בצעדים מעשיים והצעדים שיאלצו את ישראל למלא את התחייבויותיה על פי החוק הבינלאומי והמשפט ההומניטארי הבינלאומי, ובראשונה להסיר את המצור מעל רצועת עזה.

בהודעה שפרסם בסוף השבוע ציין משרד החוץ הפלסטיני, כי תושבי רצועת עזה משלמים מחיר גבוה כדי לקיים את חייהם בגין המצור שהטיל עליהם "הכוח הכובש" ו"התוקפנות, הסחבת והסחטנות הישראלית".

לטענת המשרד, למרות עשרות דוחות שפרסמו ארגוני זכויות אדם וזכויות אדם ישראליים, מקומיים, אזוריים ובינלאומיים, המתעדים את הסבל של העם הפלסטיני ברצועת עזה, ולמרות דרישות האו"ם להסיר את המצור מעל רצועת עזה, ישראל דוחה את הדרישות הבינלאומית וממשיכה להפוך חבל ארץ זה ל"כלא המוני" עבור הפלסטינים ולהנציח את ההפרדה בין רצועת עזה ליהודה שומרון.

עזאם אל-אחמד, חבר הוועד הפועל של תנועת 'פתח' בראשה עומד מחמוד עבאס (אבו מאזן) קרא למועצה לזכויות האדם של האו"ם ולכל המוסדות הבינלאומיים ליישם את החלטותיהם "נגד הרחבת ההתנחלויות, הדיכוי, ההרג, עקירת האוכלוסייה, הרס הבתים והפשעים שביצע הכיבוש”.

בראיון לרדיו קול פלסטין בסוף השבוע הדגיש אל-אחמד את הצורך שהמועצה לזכויות האדם ובית הדין הפלילי הבינלאומי ישלחו ועדות חקירה בהקדם האפשרי בכדי לספק הגנה לעם הפלסטיני ולמצות את הדין עם "הכיבוש" על "פשעיו".