איראן
איראן צילום: ISTOCK

התבטאות נדירה: ראש מערך הביטחון הלאומי ומדיניות החוץ באיראן הודה היום (ראשון) כי רוב הפעולות שנעשו נגד הביטחון הלאומי של איראן בוצעו על ידי המוסד הישראלי.

הבכיר מטהרן גם אמר שאיראן לא עשתה מספיק נגד הפעילות הזו ו''לא הושקעה בנושא מחשבה רצינית".

בסוף השבוע האחרון אירעו באיראן מתקפות סייבר מסתוריות ששיבשו את תנועת הרכבות וגרמו לתקלות באתר משרד התחבורה האיראני ובמערכות המחשוב של העובדים.

במקום זמני הנסיעה של הרכבות, הופיע מספר הטלפון הנייד של השליט העליון של איראן עלי חמינאי, תחת הכותרת "מוקד לקבלת מידע" בנושא שיבושי תנועה. כתוצאה ממתקפת הסייבר הזו נרשמו עיכובים כבדים ובוטלו נסיעות של קווים רבים.

כמה שעות קודם לכן, חפץ חשוד התפוצץ בשעת לילה בפארק בצפון טהרן. לא היו נפגעים. שר התקשורת של איראן, מוחמד ג'וואד אזארי ג'הרומי, הזהיר מפני "מתקפות סייבר אפשריות" ואף דרישות לכופר. בשנת 2018 דיווחה אירן על מתקפות דומות.

על פי הדיווח בחדשות 12, שר הביטחון בני גנץ תיאם בביקורו האחרון בארה"ב מעבר לפעילות מודיעינית משותפת בין המדינות ושיתוף של חומרים רגישים מאוד עם הממשל האמריקני.

גנץ ועמיתיו בצמרת הביטחונית האמריקנית סיכמו גם על פעילות מבצעית משותפת במזרח התיכון - כזו שכוללת גם פעילות סייבר. כדי לבצע פעילות מהסוג שעליה דווח בסוף השבוע האחרון, יש צורך במשאבים ובתשתיות שלישראל ככל הנראה אין - וכדי לבצעה היא זקוקה לסיוע אמריקני.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו