הנוסעים למיאמי לא ישכחו את הטיסה הזו: "ידיים למעלה – בלי לצלם"

נוסעים על טיסת "אמריקן איירליינס" מלוס אנג'לס למיאמי נדרשו על ידי צוות המטוס לשים ידיים על ראשם ולא לצלם, בעקבות "איום ביטחוני".

ניסן צור - ערוץ 7 , ב' באב תשפ"א

הנוסעים למיאמי לא ישכחו את הטיסה הזו: "ידיים למעלה – בלי לצלם"-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTPCK

מאות נוסעים שהיו על מטוס בואינג 777 של חברת "אמריקן איירליינס" ביום רביעי האחרון, נכנסו לפאניקה לאחר שבמהלך השעה האחרונה של הטיסה נדרשו על ידי צוות המטוס "להציב את ידיהם על ראשם, ולא לצלם", בעקבות איום ביטחוני שלא פורסם עד עתה.

מיד עם ההגעה למיאמי עלו על המטוס כוחות ביטחון חמושים במקלעים ורובים וסרקו את המטוס כאשר מאות הנוסעים המפוחדים עדיין בתוכו, ואחד הנוסעים נלקח למעצר אולם לדברי הרשויות הוא נעצר מאחר והתנגד לבקשת צוות המטוס להציב את ידיו על ראשו.

גם לאחר הירידה מהמטוס הוחזקו הנוסעים שעות ארוכות בטרמינל, עד ששוחררו לבתיהם. "אמריקן איירליינס" לא פרסמה עד עתה מהו "האיום הביטחוני" בגינו נדרשו הנוסעים להציב את ידיהם על ראשם ולא לצלם, במהלך כמעט שעה.

למרות הפצרות צוות האוויר, אחד הנוסעים הצליח לצלם סרטון בו נראים הנוסעים עם ידיהם על ראשם והפחד ששרר במטוס מיד עם קבלת ההודעה מצוות המטוס על האיום הביטחוני הלא ברור.

אחד הנוסעים כתב ציוץ בטוויטר בו אמר כי "הרגע המפחיד בחיי. האם נקבל מידע על מה שקרה? אני בטראומה. הייתי בחלק האחורי של המטוס ליד הנוסע שנעצר".

גם דובר חברת התעופה האמריקנית סירב להסביר מה היה אותו "איום ביטחוני" ואמר כי "הנוסעים הורדו מהמטוס והועברו בהסעה לטרמינל. המטוס נבדק על ידי הרשויות. בטיחות וביטחון הם בראש סדר העדיפויות שלנו ואנו מתנצלים בפני לקוחותינו על אי הנוחות שנגרמה".