אביתר
אביתר צילום: נחלה

בהתאם להסכם שנחתם בין ראש הממשלה ושר הביטחון לתושבי אביתר והמועצה האזורית שומרון לפני כ-10 ימים, המנהל האזרחי החל בעבודות הסקר לאישור הקרקע ולהכנה לקראת החזרת התושבים לישוב אביתר והקמת הישיבה במקום.

עבודת הסקר כוללות בדיקת המקרקעין של כ-95 דונם של אדמות אביתר, על מנת שיתאפשר להכריז עליהן כאדמות מדינה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הקים צוות היגוי במועצה שתפקידו ללוות תכנונית את הקמת הישוב אביתר, להגדיר את צרכי הישוב ולאור אלו יתבצע התכנון.

הצוות כולל את אנשי המקצוע במועצה בהם סגן ראש המועצה דוידי בן ציון, מנכ''ל המועצה אמיתי רויטמן, מהנדס המועצה יהודה אלקלעי, וכן את נציגי הישוב בהם יו''ר תנועת נחלה דניאלה ויס וצבי אלימלך שרבף, ויו''ר תנועת אמונים צבי סוכות.

אביתר
צילום: רועי חדי

"הקמת הישוב אביתר היא המעשה הציוני הנכון בעת הזו", אומר יוסי דגן, "גם אם המשפחות היו צריכות לעזוב עקב דרישת הממשלה, הבתים נשארו, החיילים כפי שסוכם שומרים על המקום, ועבודות סקר הקרקע בעיצומן.

''המועצה האזורית שומרון תפעל בכל כוחה עד להגעה להתיישבות מסודרת באישור ובשליחות ממשלת ישראל", אמר דגן והבטיח: ''אביתר יהיה היישוב ה-34 של המועצה האזורית שומרון. הישוב מגן על ציר הרוחב של מדינת ישראל - כביש 5, וכמובן מהווה מענה ציוני ומוסרי לרצח של אביתר בורובסקי הי"ד ויהודה גואטה הי"ד".

צבי אלימלך שרבף מתנועת נחלה אמר כי "הקמת ישובים בארץ ישראל תמיד היתה חוד החנית של הציונות. הקמת ישובים חדשים ביהודה ושומרון חשובה לחינוך הנוער ליצירת דור חלוצים חדש להתיישבות בכל מרחבי ארץ ישראל ולחיזוק המדינה גם ביטחונית וגם מדינית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו