ישיבת הממשלה
ישיבת הממשלה צילום: Photo by Amit Shabi/POOL

לבקשת מפלגת רע''מ, הממשלה מאשרת הערב (ראשון) בהצבעה טלפונית את העברת האגף הבכיר לפיתוח כלכלי-חברתי בחברה הבדואית בנגב והרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב ממשרד הכלכלה והתעשייה למשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

כזכור, מדובר במימוש ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו טרם הקמת הממשלה. מפלגת רע''מ הודיעה הבוקר כי לא תצביע עם הקואליציה כל עוד לא תועבר רשות הבדואים לאחריות משרד הרווחה. לנוכח האיום החליט ראש הממשלה בנט להביא את הנושא להצבעה טלפונית בממשלה.

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד הגיב: "‏לא מפתיע שבנט מסכים להכל, ככה זה כשאין ציבור מאחוריך. כל עוד הוא ראש הממשלה, המדינה שלנו תחזור אחורה בכל הפרמטרים: הביטחוניים, הכלכליים והחברתיים".

עוד לפני התנאי שהציבו ברע"ם, נרשמו כמה איומים מצד חברי המפלגה כלפי הממשלה. ראשון, היה זה ח"כ ווליד טאהא שכתב בחשבון הטוויטר שלו: "הודעתי לקואליציה שחברי הכנסת של רע"ם לא ישתתפו בדיוני הועדות ולא יצביעו על חוקים במליאה עד להודעה חדשה". אחריו, היה זה ח"כ מאזן גנאים, שאיים כי יפעל להפיל את הממשלה במקרה של תקיפה בעזה.

מוקדם יותר היום אישר הקבינט המדיני-ביטחוני את הדו"ח שהציג שר הביטחון, בני גנץ, להקפאת כספים שמעבירה הרשות הפלסטינית למחבלים ובני משפחותיהם.

על פי הדו"ח, שהוכן על ידי המטה ללוחמה כלכלית (מט"ל) במשרד הביטחון, העבירה הרשות הפלסטינית 597 מיליון ש"ח לתמיכה עקיפה בטרור בשנת 2020.

בעקבות אישור הדו"ח, כספים אלו יוקפאו מדי חודש מתוך כספי הסילוקין שישראל מעבירה לרשות הפלסטינית.

החל מה-1 באוגוסט יקוזזו אחת לחודש 50 מיליון שקלים מכספי המיסים שישראל גובה עבור הרשות. הכספים המקוזזים יוקפאו ולא ייעשה בהם שימוש.

נזכיר כי בממשלות הקודמות התחמק ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו מלאשר את קיזוז הכספים שהרשות הפלסטינית משלמת למחבלים. רק אחרי לחצים מימין הוא ניאות לקזז את הסכומים הללו מהמיסים שישראל גובה ומעבירה לרשות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו