ערבים יידו אבנים על רכבו של הרב שמואל אליהו: "הכוונה שלהם היתה לרצוח"

רכבו של הרב שמואל אליהו נרגם באבנים בעת נסיעה בשכונת א-טור בירושלים. הרב אליהו לא נפגע, הנהג נחתך בידו. "בושה לירושלים עיר הקודש שרוצחים כאלו מסתובבים בתוכה".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ב' באב תשפ"א | עודכן: 22:13

ערבים יידו אבנים על רכבו של הרב שמואל אליהו: "הכוונה שלהם היתה לרצוח"-ערוץ 7
נהגו של הרב נפצע קל בידו מרסיסים
צילום: ללא קרדיט

טרור בירושלים: ערבים יידו אבנים לעבר רכבו של הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, בעת נסיעתו בשכונת א-טור.

הרב אליהו ישב בכיסא הקדמי שלצד הנהג ולא נפגע, אך הנהג של הרב נחתך בידו מרסיסי זכוכית. נגרם נזק קל לרכב. המקרה דווח למשטרה.

הרב היה בדרכו לפגישה בשכונת מעלה הזיתים בירושלים. בעת נסיעתו בא-טור ערבים יידו אבנים לעבר הרכב.

''נסעתי עכשיו בירושלים, בתוך ירושלים, וזרקו עלי אבנים בגובה הראש שלי", תיאר הרב אליהו. ''אם האבן היתה פוגעת זה יכול להיות מסוכן, סכנת חיים. למזלי נסעתי ברכב של אבא, הרב אליהו, והשמשות חזקות וזכות הרב הגנה ואני חי וקיים ברוך השם''.

לדברי הרב אליהו, ''הכוונה שלהם היתה לרצוח ושהקדוש ברוך הוא יכרית אותם, בושה לירושלים ולעיר הקודש שאנשים זורקים אבנים ומנסים לרצוח בה. זה לא ייאמן כי יסופר''.

''אנחנו מצפים ממשטרת ישראל לרדוף אותם ולשים אותם בכלא כמו רוצחים, שמערכת המשפט תטפל בהם ולא תשחרר אותם. לא ייתכן שערבים ינסו להרוג אותו בתוך בירת ישראל, עיר הקודש'', הוסיף רבה של צפת.

טרור אבנים
צילום: ללא קרדיט

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה למפכ''ל המשטרה בעקבות יידוי האבנים לעבר רכבו של הרב שמואל אליהו ליד שכונת מעלה הזיתים בירושלים:.

"טרור האבנים גרם הפעם לפציעה, אבל שלא נטעה - אבן מסוגלת להרוג וצריכים להתייחס לזה בהתאם, להגביר את האכיפה ולהחמיר בענישה. במעלה הזיתים זו אינה הפעם הראשונה שרוגמים יהודים באבנים ואסור לנו לעבור על כך בשתיקה", אמר בן גביר.

בן גביר הוסיף: "פניתי למפכ"ל המשטרה וצירפתי דו"ח אירועי טרור לטיפול המשטרה. אמשיך לעקוב אחרי האכיפה במקום ולהיאבק להגברת הביטחון האישי של המבקרים".

הפצועה מקבלת טיפול רפואי
צילום: מועצת הר חברון

מוקדם יותר היום: מכונית של נהגת יהודייה, מנהלת מעון בהר חברון, נשדדה באלימות בעת שעמדה בפקק בסמוך למחסום מיתר.

רכב פלסטיני ניגח את רכבה בעוצמה רבה. לאחר מכן יצאו ממנו פלסטינים, 'זרקו' אותה לצד הדרך כשהיא מדממת וברחו עם רכבה לתחומי הרשות הפלסטינית.

התושבת פונתה על ידי כוחות הצלה לטיפול רפואי ובדיקות בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

במשך שנים מתריעים במועצה האזורית הר חברון על הבעיה הביטחונית שנוצרה במעבר מיתר, והאירוע היום היה יכול להסתיים באסון.

כוחות משטרה בסיוע כוחות צה"ל מבצעים סריקות לאיתור הרכב והחשוד. נפתחה חקירה.

ארי אודס, מזכיר הישוב טנא עומרים, הגיע לזירה מספר דקות אחרי האירוע: "אף אחד ממאות הרכבים הפלסטינים לא נחלץ לעזרתה של מנהלת המעון. המצב שבו יום אחרי יום נוצר פקק עם מאות מכוניות מסכן אותנו ואנחנו דורשים תגובה מיידית לנושא".

ראש המועצה האזורית הר חברון יוחאי דמרי: "במשך שנים אני מתריע שמעבר מיתר יוצר יותר בעיות מפתרונות. המצב שתושבת ישראלית נחלצה בנס מהאירוע, הוא מצב מסוכן, חייבים לטפל בפקק הביטחוני הזה".

ראש המועצה הוסיף כי הוא נמצא בקשר עם גורמי הביטחון בנוגע לאירוע שמתוחקר כעת ומאחל החלמה לתושבת שנפצעה בשוד האלים.